Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    Зимовий калейдоскоп
    Бібліотеки-філії Хмельницької міської ЦБС
    5 Січня 2017 р.

    У бібліотеках Хмельницької міської ЦБС продовжує панувати святковий настрій. Тож бібліотекарі пропонують взяти участь у Новорічно-Різдвяних заходах.

    В народі говорять: «Зима прийшла і празників привела». 20 січня на Різдвяних посиденьках «Приходьте до нас поспівати, з Новим роком та Василем вітати» у цьому переконалися у бібліотеці-філії №4.

    Бібліотека є центром народознавства, таким собі місточком через епохи культури. Тут працює народознавче об’єднання «Барвінок», до складу якого входять п’ятикласники СЗОШ №8 та НВК №9. Такі заходи дуже важливі для школярів. Щоби розповісти про значимість численних традицій, звичаїв, обрядів, вірувань, які відносяться до трьох основних свят зимового циклу, бібліотекарі запросили на засідання зразковий дитячий фольклорний гурт «Ладосвіти», молодшу групу молодіжного гурту «Ладовиці», керівником якої є Ірина Телюх.

    Це була справжня феєрія, ніхто не залишився байдужий. Такий гучний захід в бібліотеці був вперше. Із розповідей Ірини Григорівни школярі мали можливість дізнатися про традиції та обряди українського народу, які відбуваються під час святкування циклу Різдвяних свят, та історію їх створення. Пані Ірина розкрила зміст подій Різдва, який відслідковується через колядки та щедрівки, кому вони присвячені, про що в них йдеться.

    Анастасія Горбань, учениця 5-Б класу СЗШ №8 заспівала колядку для усіх присутніх у бібліотеці.

    «Діти в захваті від такого дійства. Такі заходи дуже важливі для підростаючого покоління. Адже, як розповідала Ірина Григорівна, ці колядки та щедрівки зібрані в етнографічних експедиціях самого гурту. Через колоритний стрій, колядки та щедрівки діти доторкнулись чи не до самих витоків історії та культури українського народу», – із захопленням ділились Русина Васильєва, класний керівник 5-Б класу СЗОШ №8 та Олена Сорока, завідуюча бібліотекою НВК №9.

    На книжковій виставці «Від Миколая до Різдва» діти ознайомитися із літературою про народні звичаї, традиції та обряди.

    Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4

    Під тиху мелодію Скорика «Свіча» 19 січня працівники бібліотеки-філії №2 розпочали годину духовності «Магічне полум’я різдвяної свічки» для підопічних геріатричного пансіонату для ветеранів війни і праці.

    Від живого вогника свічки важко відвести погляд, а її мерехтливе світло наповнює простір довкола чимось загадковим, таємничим, романтичним, зрештою, магічним.

    Присутні поринули у давню історію виникнення свічки. Адже в усі часи люди ставилися з великою пошаною до вогню. Годилося вшановувати його, звертатися до нього з побожністю. Саме вогонь вважали символом життя, а свічка – це символ християнської любові, віри й молитви. Це обов'язковий атрибут багатьох традицій, релігійних та святкових ритуалів і таїнств із давніх часів і до сьогодні.

    Особлива магічна таїна свічі саме у циклі Різдвяних свят.

    Під час трапези святої вечері старійшина роду промовляв «Отче наш» та засвічував Різдвяну свічку, яка символізувала народження і життя Ісуса Христа. Традиційно свічка – це світло в пітьмі, прозріння та відродження душі і свідомості, живодайна сила вогню і сонця. І людина повинна, як свічка, горіти, дарувати тепло і світло.

    «Працівники бібліотеки запалили свічку віри, надії і любові у душах наших підопічних, – сказала культорганізатор геріатричного пансіонату для ветеранів війни і праці Тамара Попик, – Саме люди поважного віку свято бережуть традиції, шанують звичаї та обряди українського народу і такі заходи спонукають кожну людину замислитись над вічними істинами».

    Усі присутні переглянули тематичну виставку «Духовного причастя світлий шлях», а наприкінці заходу прочитали молитву «Отче наш» і щиро дякували бібліотекарям за гарно та змістовно проведений час у книгозбірні.

    Оксана Ковальчук, завідуюча бібліотекою-філією №2

    Новорічно-різдвяні свята у дитячій бібліотеці-філії №14 продовжилися і на початку нинішнього 2017 року.

    Працівники бібліотеки потурбувалися про те, щоб настрій у діток тільки зростав в очікуванні теплого спілкування, активних ігрових і конкурсних програм. 18 січня до бібліотеки-філії №14 на караван історій «Свята казкової зими» завітали учні 5-х класів НВК №9.

    У бібліотеці було святково, весело, по-різдвяному гамірно. Кожен мав змогу виявити свій талант у декламуванні віршів та співі різдвяних пісень. Не менш цікавою для дітей виявилася вікторина «Зимова круговерть», у ході якої вони відгадували загадки на зимову тематику. Ігрова частина заходу відбулася у вигляді конкурсів, де учасники дійства виявили неабияку майстерність і талант.

    Завершилася святкова програма смакуванням солодощів біля новорічної красуні сосни у читальному залі бібліотеки. Звичайно, позитивний настрій був би неповним, якби не музичний супровід у вигляді розважальних святкових композицій.

    Залишилися діти задоволеними і щасливими, тому старання бібліотекарів виправдалися. 

    Валентина Черненко, завідуюча бібліотекою-філією №14

    Залишились позаду веселі шкільні канікули і 17 січня працівники бібліотеки-філії №4 зустрілися з учнями 3-В класуЗОШ №14 на народознавчій годині «Різдвяні передзвони».

    «Усі ви знаєте ці свята, але з кожним наступним поколінням традиції святкування забуваються, відходять у минуле. Тому, щоб зберегти пам’ять про наших предків, про їхні звичаї та обряди, ми вирішили сьогодні з вами зустрітися», – розпочала бесіду бібліотекар Надія Васильєва.

    Надав урочистості дійству святково прибраний зал та цікава й пізнавальна мультимедійна презентація. Пригадали школярі і традиції свят, активно грали ігри, колядували та щедрували.

    «Ми ще раз поринули в святкову атмосферу Різдвяних свят і так сьогодні гарно повеселились», – поділилась враженнями Діана Онищак.

    Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4

    Працівники бібліотеки-філії №9 та клубу «Романтик» влаштували народні гуляння до свята Василя «Де коза ходить, там жито родить». Учасники свята представляли обрядову виставу водіння кози.

    Вертеп щедрував околицею мікрорайону Дубове. Різдвяна зірка сяяла в будинках відвідувачів бібліотеки, в органах поліції, в комунальному підприємстві по зеленому будівництву і благоустрою міста, у спортивних клубах і пожежній частині, в закладах охорони здоров'я. Бібліотекарі бажали людям добробуту і миру, здоров'я і достатку, смачної куті, щасливого та врожайного року.

    Людмила Шевчук, бібліотекар бібліотеки-філії №9

    Різдво – одне з 12 найбільших християнських свят. Свято Коляди наші предки відзначали 24-25 грудня, яке за новим календарем припало на 6-7 січня. Коляда – це початок нового сонячного року. Сьогодні свято Коляди переплелося з християнським святом Різдва і обряди переплелися.

    З метою відтворення стародавніх українських звичаїв 10 січня у підлітковому клубі «Романтик» відбувся пісенний вернісаж «Коляд, коляд, колядниця» за участю бібліотекаря бібліотеки-філії №15, педагога-організатора та вихованців клубу. На святі діти дізналися про традиції святкування Святого вечора або Багатої куті та Різдва, а також про особливості стародавнього ритуалу – Коляди. А згодом діти взялись за колядування: кожен співав колядку, яку знав. На заході лунали різні колядки: «Нова радість стала», «Добрий вечір тобі, пане господарю», «Коляд, коляд, колядниця» та інші.

    Наприкінці заходу діти ознайомилися із новорічно-різдвяною виставкою «Хай рік новий, Різдво Христове, Вам подарують дні казкові». Свято було по-зимовому затишним та теплим: всі учасники з найкращими побажаннями привітали один одного з новорічними та різдвяними святами.

    Мар’яна Семенюк, бібліотекар бібліотеки-філії №15

    Разом із зимовими святами у кожну оселю завітав затишок, тепло, рідні та друзі і, звичайно ж, диво. Так вже склалось, що саме у такі дні всі ми, незалежно від віку, чекаємо на казку. І вона приходить до нас.

    Навіть у святкові дні бібліотека не припиняє роботи. І ось сьогодні, 5 січня, у переддень Святвечора до бібліотеки-філії №8 завітали на майстер-клас «Сніжинки-балеринки» маленькі читачі. Балетну пачку ми вирішили замінити сніжинками, вирізаними з паперу. Подібні візерунки й орнаменти для наших предків були не тільки святковою декорацією, але й оберегом на весь рік.

    Спочатку дітям роздали ескізи балеринок, які потім вони самі вирізали. Тим, кому було важко, допомагали працівники бібліотеки. І ось танцівниці вже готові, але ж яка балерина без своєї спіднички? Аркуш паперу у формі квадрата, ножиці та олівець – стали головними у процесі роботи. Трошки часу і чарівні паперові сніжинки з’явились у кожного. Діти одягнули своїх балеринок, прив’язали ниточку і тепер кожна лебідка матиме свою сцену, на якій кружлятиме загадковий різдвяний танок.

    Людмила Дуда, завідуюча бібліотекою-філією №8 

    Створювати прикраси до різдвяних свят навчалися вихованці дитячого будинку Хмельницької обласної ради, які завітали 4 січня до бібліотеки-філії №11 на майстер-клас «Різдвяний затишок оселі». Невагомі гірлянди балерин в сніжинкових сукнях, кумедні ангелочки, які складаються без клею, трьохмірні ангели-підвіски, а ще чудова ялинка з старих журналів та спільно склеєна двометрова гірлянда з кольорових віял. Протягом двох годин діти створювали своїми руками різдвяну казку.

    Колесник Наталія, вихователь дитячого будинку, зазначила: «Зараз діти на канікулах, тому з задоволенням взяли участь у майстер-класі і прикрасять свої кімнати зробленими власноруч іграшками. Частину виробів ми подаруємо бібліотеці, адже тут читає чимало наших вихованців».

    Гевко Анастасія, вихованка дитячого будинку, теж вирішила поділитися своїми враженнями: «На майстер-класі я вирішила вирізати балерин, з них виходить дуже креативна гірлянда, це цікавіше, ніж робити звичайні сніжинки, і виглядає дуже елегантно. Ще мені сподобалася ялинка з журналу, але я подумала, що зробити її буде не дуже легко. Проте, мої побоювання не виправдалися – ялинку склали за двадцять хвилин мої подруги, а я допомогла робити зірку і гірлянду з віялець».

    Тетяна Венгрова, завідуюча бібліотекою-філією №11

    Новий рік – радісний момент, до святкування якого готуються заздалегідь. Але для того, щоб воно було вдалим, потрібно, аби було цікаво. А яке ж свято, а тим більше – Новий рік, без веселих ігор та конкурсів?

    4 січня бібліотекарі бібліотеки-філії №3 для своїх читачів провели вікторину «Зимова круговерть», щоби більше дітей залучити до читання. Користувачі бібліотеки радо ділилися традиціями святкуванням зимових свят у своїх родинах та взяли активну участь у вікторині, за що й отримали новорічні сувеніри.

    Ліана Яцюк, завідуюча бібліотекою-філією №3


    Перший міжнародний етно-фестиваль «Ладовиці»
    Перший міжнародний етно-фестиваль «Ладовиці»
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Рандеву з книгою

    За останні місяці 2021 року до бібліотек ЦБС Хмельницької міської територіальної громади надійшло майже 1600 примірників нових книг. Багато творів для дітей та юнацтва, видань українських та світових письменників.

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр