Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    Майдан. Україна. Шлях до свободи
    Бібліотеки-філії Хмельницької міської ЦБС
    17 Лютого 2017 р.

    А сотню вже зустріли небеса…
    Летіли легко, хоч Майдан ридав…
    І з кров’ю перемішана сльоза…
    А батько сина ще не відпускав…
    Й заплакав Бог, побачивши загін – 
    Спереду – сотник, молодий, вродливий, 
    І юний хлопчик в касці голубій, 
    І вчитель літній – сивий-сивий…
    І рани їхні вже не їм болять, 
    Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло 
    Як крила ангела, злітаючи назад, 
    Небесна сотня в вирій полетіла…

    Людмила Максимлюк

    Працівники бібліотеки-філії №4 завжди приділяють велику увагу патріотичному вихованню. А в ці лютневі дні, які вкарбовані в новітню історію України і поготів. Вклонитись Небесній сотні, зрозуміти, що таке сучасна українська армія, та послухати про патріотів нашої держави, які знаходяться на передовій, захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність України, у бібліотеку-філію 22 лютого прийшли учні 6-А класу СЗОШ №8.

    Офіцер командування Олексій Наконечний, якого було запрошено на інформаційний день «Славні сини України», цікаво та змістовно розповів школярам про те, що служба в армії розпочинається з присяги – клятви воїна на вірність своєму народові, Вітчизні, про гендерну рівність в армії, тактичну підготовку та першу допомогу при ураженнях на полі бою.

    Олексій Володимирович продемонстрував дітям фільм, у якому були показанні навчання максимально приближені до бойових дій. Школярі із захопленням слухали історії, які розповідав офіцер: про те, як боронитися та наступати, про солдатську єдність та братерство. Довго не відпускали гостя, запитували про військові будні.

    Викладка літератури «Кращі з кращих за свободу сміливо стали без вагань», на якій представлені найсвіжіші матеріали з періодичних видань, доповнила спілкування з гостем.

    Завдяки цій зустрічі школярі ще більше усвідомили, що означають такі звичайні слова, як незалежність та воля. Усвідомили, як це бути справжнім патріотом, яке велике значення має наш гімн, який рідний і дорогий нам синьо-жовтий стяг.

    «Такі зустрічі залишають у молодих душах віру у краще майбутнє України і нестримне бажання бути схожим на тих, хто зараз захищає суверенітет, свободу та цілісність нашої держави», – поділилась Олена Кича, класний керівник.

    Діти довго не хотіли відпускати гостя: розмовляли та фотографувалися з ним.

    Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4

     

    Постійні відвідувачі бібліотеки – учні 9-го класу ЗОШ №14 – завжди уважні та активні, тому їх і запросили 22 лютого на годину-реквієм «Сам не знаю, де погину…» до бібліотеки-філії №13.

    Присутні почули та побачили багато фактів, подій, що відбуваються у нашій країні, вшанували хвилиною мовчання загиблих.

    Зворушлива мультимедійна презентація включила в себе кадри протесту Майдану, фотографії загиблих Небесної сотні та учасників АТО, звучали тематичні вірші та пісні.

    Завітали до бібліотеки і шановні гості: подільський письменник, член Національної спілки письменників України, учасник Майдану Цимбалюк М.П.; підполковник запасу, учасник Майдану та АТО, голова громадської організації ветеранів Афганістану та АТО Колбасін О.В. та учасник Майдану, волонтер Парасюк І.П.

    Цимбалюк М.П. розповідав про перші дні Майдану у м. Хмельницькому, читав вірші, присвячені тим жахливим дням, а також подарував збірку віршів воєнної тематики, а Колбасін О.В. та Парасюк І.П. подарували для бібліотеки прапор, підписаний іншими учасниками Майдану та вимпел. Всі вони ділилися з підлітками своїми враженнями від тих жахливих подій.

    Ганна Недвецька, завідуюча бібліотекою-філією №13

    Збіг трирічний термін з того моменту, як загинули Герої, яких народила революція Майдану. Тепер нашу Україну ціною своєї крові, а інколи й життя оберігають учасники АТО в Донецькій та Луганській областях.

    Згадати події Революції Гідності 21 лютого до бібліотеки-філії №10 ім. Д.М. Брилінського завітали учні 9-Б класу ЗОШ №24 та провідний фахівець Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області старший лейтенант служби цивільного захисту Дмитро Клімов.

    Бібліотекар Марія Кукурудза для присутніх організувала перегляд документального фільму «Третя річниця Майдану. Революція гідності в цифрах». Кадри кривавої розправи над мирними демонстрантами школярі змогли побачити у продемонстрованому відеоролику «Революція Гідності: як це було?» Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять мужніх патріотів, які відділи своє життя за незалежність України під час подій на Майдані та в зоні АТО.

    Сьогодні ми потребуємо внутрішньої трансформації для того, щоб Україна встала на ноги та пішла далі європейською дорогою вперед. А для цього потрібна, принаймні, віра у свої сили. Пам’ятаймо про це завжди, зберігаймо та захищаймо цей безцінний скарб – свободу і гідність!

    Вічна пам'ять героям! Слава Україні!

    Інна Герман, завідуюча бібліотекою-філією №10

    Годину пам’яті «Відлуння Майдану» провели 20 лютого працівники бібліотеки-філії №3 для учнів 7-9 класів ЗОШ №29. На захід були запрошені  члени обласного осередку Всеукраїнської спілки «Конгрес літераторів України» Галина Корицька та Неоніла Яніцька. Майстрині поетичного слова Хмельниччини читали свою поезію про трагічні події на Сході, якими глибоко зачепили струни дитячих душ.

    Ще одна гостя заходу – учениця школи мистецтв «Райдуга» Катерина Дерій виконала історичні пісні «Гаю мій  гаю» та « Козак в неволі». А на завершення заходу школярі переглянули книжкову виставку «Майдан. Україна. Шлях до свободи».

    Ліана Яцюк, завідуюча бібліотекою-філією №3

      

    Ми з вами стали сучасниками ще однієї масової трагедії нашої країни. 20 лютого Україна відзначатиме День пам’яті Небесної сотні. Події останніх місяців 2013 та початку 2014 року перетворилися на справжню національну стихію, в якій передався найтонший подих душі нашого народу. Пробудилася приспана роками національна свідомість людей.

    Під час Революції Гідності понад сотня людей загинули від куль, побиття або відійшли у вічність пізніше від отриманих на Майдані поранень. Їх назвали Героями Майдану, Небесною сотнею. Їх вчинки не будуть забуті ніколи. Країна змінилися. Настала нова історична віха.

    Сьогодні, 17 лютого, у центральній міській бібліотеці для учнів 9-Б класу гімназії №1 відбулася літературна година пам’яті «Майдан. Україна. Шлях до свободи», приурочена Дню Героїв Небесної Сотні. Школярі вшанували хвилиною мовчання пам'ять Героїв, переглянули відеофільм про події Революції Гідності, тематичну виставку книг. Ще дев’ятикласники мали гарну нагоду прослухати враження від тих подій та вірші членів обласного осередку Всеукраїнської спілки «Конгрес літераторів України». Серед запрошених конгресменів були Галина Корицька, Михайло Цимбалюк, Петро Староста та Неоніла Яніцька.

    Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив життя земне у 2013-2014 рр. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодної душі. В якому куточку землі не жив би Українець, ніщо не зможе зламати той дух, ту жагу до свободи, які генетично закладені у його душі.

    Зоя Боєва, редактор Хмельницької міської бібліотеки

      

    До річниці Революції Гідності працівники бібліотеки-філії №8 провели годину пам’яті «Їм у віках судилося безсмертя». На захід запросили учнів 11-го класу обласного спеціалізованого ліцею-інтернату з поглибленого вивчення наук.

    Школярі переглянули змістовно оформлену книжкову виставку «Переведіть серця через Майдан», вшанували хвилиною мовчання подвиг героїв Небесної сотні. У продемонстрованому відеоролику «Небесна сотня. Плине кача» присутні змогли побачити кадри кривавої розправи над мирними демонстрантами.

    «Нехай кожен з нас торкнеться пам’яттю цього священного вогню-частинки вічного. А світло цієї свічки хай буде даниною тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою. Вони повинні жити в нашій пам’яті», – слова із доповіді бібліотекаря Катерини Посикалюк. Після цих слів зал оповила тиша, в якій відчувалися біль, смуток, скорбота...

    Людмила Дуда, завідуюча бібліотекою-філією №8 


    Філія №9
    Філія №9
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Читайте разом з нами!

    За три місяці поточного року до бібліотек Хмельницької міської ЦБС надійшло 1207 примірників нових книг. 

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр