Пам’ятник-фонтан барону Мюнхгаузену Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Пам’ятник-фонтан барону Мюнхгаузену Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     
      Головна » Наше місто » Ми знаємо про Хмельницький все
    Пам’ятник-фонтан барону Мюнхгаузену

     

    У Хмельницькому є оригінальна скульптура – пам'ятник-фонтан барону Мюнхгаузену. Був зведений у 1970 р. для організації дворового простору і як забава для дітей молодими художниками. Скульптор – Валентина Ляшко, автори Григорій Мамона і Михайло Андрійчук (заслужений художник України). Фонтан виконаний з бетону у вигляді архітектурно-скульптурного ансамблю. Комізм вимушеної сцени підкреслений авторами у цікавий спосіб: кінь п'є воду з бетонної діжки, що є немовби фрагментом башти символічної фортеці, яка одночасно виливається в басейн через отвір у тілі, бо кінь має лише передню частину. Горезвісний барон, озирнувшись назад, дивуючись, спостерігає за цим.

    Справжній барон Карл Фрідріх Ієронім барон фон Мюнхгаузен (1720-1797), що є прототипом нашого дотепного героя, жив у німецькому містечку Боденвердер поблизу Ганновера. Неймовірні подорожі та подвиги, про які він розповідав друзям, ґрунтувалися на спогадах про непросту військову службу в Росії.

    Повернувшись зі служби, у своєму садку Мюнхгаузен побудував маленьку альтанку, в якій власне і розповідав про військові походи, морські і навколосвітні подорожі і навіть політ на Місяць… Ці зухвалі історії вже за життя барона уславили його як барона-брехуна, що, як чесну людину, його не завжди радувало. Барон не записав на папір жодної історії. Він їх лише розповідав, щоб вечори в його товаристві та інші свята були веселішими. А записав їх свого часу Еріх Распе, який був бібліотекарем при Кассельському дворі. Пізніше він опублікував ці розповіді під ім'ям самого оповідача у Великій Британії, потім вони були перекладені іншим автором на німецьку мову. Нині історії про його неймовірні пригоди перекладені десятками мов світу, про нього зняті кінофільми.

    У 2008 році серед активної молоді Хмельницького з'явилась ідея перенести пам‘ятник до кінотеатру імені Тараса Шевченка. Та цього не сталося. У 2016 році громадські активісти знову розробили цілий проєкт щодо відновлення скульптури барону і прилеглого майданчика. Однак на реставрацію скульптури коштів не виділили. 

    На сьогоднішній день пам'ятник-фонтан барону Мюнхгаузену не працює і знаходиться не в найкращому стані  він потихеньку руйнується, не зважаючи на історичну і туристичну цінність.


    60 років ЦБ та 40 центральній бібліотеці для дітей
    60 років ЦБ та 40 центральній бібліотеці для дітей
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Літературне рандеву

    Пропонуємо ознайомитись з новими книгами, які надійшли до бібліотек міста. Багато видань з історії України, педагогіки, медіа грамотності, твори для дітей та юнацтва. Нові книги подільських письменників та твори, що надійшли за програмою підтримки книговидання місцевих авторів на 2018-20 роки "Читай українською".

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр