По-справжньому жіноча творчість Хмельницька міська централізована бібліотечна система По-справжньому жіноча творчість Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   
    Головна » БібліоЖиття » Творчість бібліотекарів
  По-справжньому жіноча творчість
   

   

   


  Тетяна Юркова, котра є бібліотекаркою у філії №2, ось уже більше року займається особливим заняттям - створює ляльки-мотанки. Її міцно захопила ця по-справжньому жіноча творчість, котра уособлює сутність жінки як берегині сім'ї та роду.


   
  Тетяна такою справою зацікавилася абсолютно випадково, одного разу побувавши на виставці ляльок-мотанок. Тоді у ній прокинулася любов до рукоділля, котру мали і мама, і бабуся. Але все ж таки наважитися створити першу ляльку Тетяну підштовхнули читачі книгозбірні. А після першої... руки самі потягнулися, ляльки з'являлися одна за іншою. Загалом бібліотекарка створила вже більше 70 ляльок-мотанок, вони різні. 
   
   
  Взагалі ляльки-мотанки традиційно бувають декількох видів. Але Тетяна зізнається, що найчастіше робить ту, котра символізує родючість та багатство. Саме її замовляють собі на подарунок друзі, колеги, родичі.
   
   
  Лялька-мотанка - це не іграшкова лялька. З давніх-давен вона є символом добра та благополуччя, символом надії на краще та сильним сакральним предметом. Назва ляльки - "мотанка" походить від слова "мотати", а загальний вигляд ляльки копіює фігурку жінки чи дитини, виготовлену зі шматків тканини. Кожна така лялька є унікальним витвором.
   
    
   
  На створення однієї ляльки у Тетяни може піти від 1,5 до 6 годин. Все залежить від складності, розміру та кількості часу, який затратить майстриня на вибір матеріалів.
   
    
   
  Не так давно вона почала додавати елементи вишивки на одязі виробів. Така особливість надає лялькам особливої української сакральності. 
   
  Творчість бібліотекарки активно підтримують читачі. Вона проводить майстер-класи для дітей та дорослих, до того ж не тільки у стінах книгозбірні, її ще й запрошуть до шкіл мікрорайону Виставка.
   
   
  Звісно ж, що Тетяна має свої творчі мрії та плани. Вона хоче і надалі розвиватися у напрямку створення ляльок-мотанок, а також уже вправляється в скрапбукінгу та робить мініатюрні в'язані іграшки.
   

  ЦБС на суботнику
  ЦБС на суботнику
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Нові книги у четвертому кварталі 2019 року

  До вашої уваги пропонуємо інформацію про нові надходження, серед яких чимало новинок вітчизняного і світового літературного життя. Бібліотеки отримали нові твори подільських письменників.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2021 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр