Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проекти та програми
  Партнери і спонсори
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  «І оживає дух козацький…»
  Бібліотеки-філії ХМЦБС
  12 Жовтня 2017 р.

  Було колись в Україні – ревіли гармати,
  Було колись запорожці – вміли панувати!
  Панували, добували і славу, і волю.
  Минулося... осталися могили на полі.
  Було колись добре жити, на тій Україні!..
  А згадаймо! Може, серце хоч трохи спочине.

  День захисника України – свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем українського козацтва. З 2015 року є державним святом.

  Бібліотека-філія №13 12 жовтня 2017 року, у переддень свята,  з метою національно-патріотичного виховання молоді, провели захід «І оживає дух козацький…» для учнів 8-Б класу ЗОШ №14 (кл. керівник – Левицька Л. В.).

  Учні, разом із бібліотекарем, уявно повернулись  до наших національних витоків, духовної пам’яті, привідкрили славну сторінку нашої історії, згадали як зародилась Січ, говорили про козаків, їхнє життя, звідки вони черпали сили, наснагу, міць…як козаки боронили рідну землю. А також провели цікаву історичну вікторину «Хто це був?», тим самим згадуючи про славних та видатних гетьманів.

  Наприкінці заходу, діти уважно переглянули літературу книжкової виставки «Козацька слава в серцях у нас».

  «Завжди пам’ятаймо слова із Статуту Українського козацтва: «Український козак – душа правдива, справедлива і незрадлива. Український козак – це лицар України, морально чиста, високодуховна людина, яка вміє панувати собою, володіє своїми емоціями, розумом, волею…Тож хай непереможний козацький дух допоможе вам гартувати тіло й долати життєві труднощі», – такими словами завершила віртуальну подорож бібліотекар Бердага А.

  А. Бердага, бібліотекар бібліотеки-філії №13

  14 жовтня нас чекає потрійне свято: Покрова Пресвятої Богородиці, День козацтва та День захисників України. До цього дня колектив бібліотеки-філії №11 провів козацькі головоломки «Мамайчуки». Хто такий був козак Мамай і чому його картина висіла в кожній українській оселі? Саме з цього питання почалися козацькі головоломки для 8-А класу ЗОШ №24. А потім читачам довелося поламати голову над каверзними запитаннями вікторини «Козацька держава» та створенням прислів’їв про козаків.

  «Деякі запитання були складні, хоч і дуже веселі, – ділиться емоціями учасниця козацьких головоломок Анастасія. – От що у козаків було таке ж важливе і цінне як шабля? Я ніяк не могла придумати, що важливіше для воїна крім зброї. А виявилося, що це ложка! І правда, у козаків всі страви були рідкі, як без ложки наїсишся кулешу чи соломахи? Але про це ніхто не подумав, всі вигадували, що то має бути ножик, або пістоль».

  «Захід готувався, як розважально-пізнавальний, – розповідає завідувач бібліотеки Венгрова Тетяна. – Тому підбиралися питання  на кшталт «Чим голосували козаки?». Такі не легкі запитання повинні пробудити у дітях цікавість і спонукати їх взяти у бібліотеці книги і знайти правильну відповідь».

  А ви, до речі, знаєте чим голосували козаки?

  Білецька Алла, провідний бібліотекар бібліотеки-філії №11

  12 жовтня бібліотека-філія №3 для учнів 11- Б класу НВК-7, провела історичний екскурс «Доти буде Україна, поки будуть козаки», до Дня українського козацтва та Дня захисника України, що відзначається в Україні 14 жовтня. Екскурс був присвячений найбільш яскравим постатям Війська Запорізького, їх державній діяльності. Також бібліотекар розповіла про традиції святкування дня Покрови в Україні, про славне минуле та героїчне сьогодення захисників України. 

  Ліана Яцюк, завідуюча бібліотекою-філією №3


  Філія №8
  Філія №8
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  • Хмельницький в інтернеті
  • Почесні
  • Ім’я в історії міста
  • Творчість бібліотекарів
  Нові книги у четвертому кварталі 2015 р.
  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2018 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр