Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проекти та програми
  Партнери і спонсори
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Інтернет – імперія інформації
  Бібліотеки-філії Хмельницької міської ЦБС
  24 Жовтня 2017 р.

  Новітні технології все більше і більше входять в наш побут. Навіть для маленьких дітей та підлітків комп’ютер став невід’ємною складовою життя. Реферати та повідомлення, ігри та мультфільми, всілякі картинки… Дитина пізнає світ через екран монітора, адже комп’ютер – джерело інформації, яку особливо маленькі діти вбирають, немов губки.

  Саме тому в рамках тижня Інтернету працівники бібліотеки-філії №4 провели ряд заходів для учнів шкіл мікрорайону, щоб розповісти школярам про правила безпечного користування та позитивний й негативний вплив комп’ютера та Інтернету на їх психіку.

  Заходи не залишили байдужими нікого, пройшли цікаво та змістовно: супроводжувалися мультимедійними презентаціями та презентаціями книг з фонду бібліотеки про комп’ютер та Інтернет.

  Із задоволенням учні 4-В класу ЗОШ №14 мандрували сайтами Інтернету на медіа-мандрівці «Світ твоїх захоплень». Діти розповідали про свої захоплення, якими займаються в години дозвілля і як самостійно шукають в Інтернеті, як виготовляти ті чи інші вироби, а зараз бібліотекарі так гарно показали сайти на яких все можна дуже легко віднайти.

  На годину інформації «Інтернет – імперія інформації» бібліотекарі запросили учнів 6-А класу СЗШ №8, на якій розповіли про реалії сучасного світу, які вимагають, щоб кожен учень умів шукати і знаходити у світовому інформаційному просторі якомога повнішу інформацію по його питанню з тим, щоб глибоко вивчити пропонований матеріал і виробити власну думку.

  Не менш змістовно для учнів 6-В класу СЗШ №8 пройшла година інформації «Шукай мене на сайті». Працівники бібліотеки говорили про сайти, на яких можна знайти цікаву інформацію. В першу чергу, звичайно, це був сайт Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи, адже саме тут можна знайти безліч цікавої інформації про нашу Україну, рідне місто, літераторів Поділля, тощо.

  Школярі розповіли, що дійсно послуги в мережі Інтернет користуються неабиякою популярністю. І були дуже вдячні за сайт Хмельницької міської ЦБС, адже він неабияк стане в нагоді при підготовці до уроків по краєзнавству.

  «Такі заходи дуже необхідні для школярів», – висловила свою думку класний керівник 6-В класу СЗШ №8 Олександра Цебко, – адже комп’ютерний світ схожий зі світом, у якому ми живемо. Він може бути різноманітним: і добрим, і жорстоким. Дитині і підлітку рости в цьому світі з комп’ютерним бумом, і дуже добре, що бібліотеки проводять такі заходи, де розповідають школярам про користь «розумної машини». Комп’ютер не принесе шкоди при розумному підході, а буде корисним у формуванні ефективних стратегій мислення, буде сприяти підвищенню їхньої самооцінки та упевненості у своїх силах».

  Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4

    

  Багатьох батьків турбує те, що їхні діти багато часу проводять в Інтернеті. Доступ до Всесвітньої мережі відкриває безмежні можливості для навчання і самовдосконалення, тому батьки і школа по можливості намагаються забезпечити учням цей доступ. Проте часто замість того, щоб використовувати Інтернет для виконання домашніх завдань і досліджень, діти проводять там години, обмінюючись миттєвими повідомленнями, граючись в онлайнові ігри та розмовляючи з незнайомими людьми в чат-кімнатах. Таким чином, з появою Інтернету проблема підтримки балансу між розвагами та навчанням у житті дітей ускладнилася. Багато дітей і підлітків, потрапивши в Інтернет, втрачають відчуття часу та реальності.

  24 жовтня  у бібліотеці-філії №10 ім. Д. М. Брилінського відбулася інтернет-мандрівка «Онляндія – безпечна Веб-країна», помандрувати завітали учні  4-Б класу СЗОШ №27 ім. Д. Іваха.

  Юним школярам бібліотекар читального залу Михайловська Інна продемонструвала відео-поради про безпеку в Інтернеті, познайомила з правилами безпечної роботи та запропонувала відповісти  на питання вікторини «Моя безпека в Мережі».

  Адже Інтернет може бути прекрасним і корисним засобом для навчання, відпочинку і спілкування з друзями. Але, як і реальний світ, він теж може бути небезпечним!

  Оскільки Інтернет поступово стає чимось культовим, особливо для  молодого покоління бібліотекар закликає учнів привчатись не «проводити час» в Інтернеті, а бути активними користувачами його можливостей.

  «Інтернет, він не зближує. Це скупчення самотності. Ми начебто разом, але кожен один. Ілюзія спілкування, ілюзія дружби, ілюзія життя. Тож, поки маєте можливість не промінюйте реальне спілкування з близькими і друзями на віртуал. Колись цього може так не вистачати. І жодна мережа ніколи вам не компенсує цього спілкування»,– зазначила класний керівник 4-Б класу Інна Іванівна.

  Інна Герман, завідуюча бібліотекою-філією №10


  Центральна бібліотека для дітей, філія №12
  Центральна бібліотека для дітей, філія №12
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  • Хмельницький в інтернеті
  • Почесні
  • Ім’я в історії міста
  • Творчість бібліотекарів
  Нові книги у четвертому кварталі 2017 р.

  Бібліотеки отримали нові твори подільських письменників, чимало новинок вітчизняного і світового літературного життя.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2018 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр