Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проекти та програми
  Партнери і спонсори
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  З Україною в серці
  Бібліотеки-філії Хмельницької міської ЦБС
  21 Листопада 2017 р.

  …Коли розколюється світ
  на до і після,вчора й завтра,
  коли на горло нашій пісні
  нахабно накладають лапи
  і обривають наш політ,
  тоді з’являються Майдани,
  тоді мільйони в унісон
  співають гімни і молитви,
  і діє тут один закон –
  закон об’єднаної сили,
  закон завзяття й боротьби.
  Ми в бога волі попросили
  і вперто йдемо до мети…
  (Людмила Пуляєва)

  22 листопада у бібліотеці-філії №8 для учнів 10-Б класу було проведено патріотичну годину «Нам час для України жити», з нагоди відзначення четвертої річниці Революції Гідності, згадали події, що змінили нас всіх.

  Сумні ноти бандури передавали біль, смуток, які були в ті холодні жорстокі дні листопада. Музичний твір «Мінует» Й. Моцарта у виконанні Юлії Длугаш, учениці ДМШ №3 зачарував присутніх.

  Бібліотекар Юлія Сарканич в хронологічному порядку відтворила події тих 94 днів, а гортаючи сторінки мультимедійної презентації, особливо переглядаючи кадри журналістів, що були на Майдані в ті буремні дні зал оповила тиша. Вона стала символічною хвилиною мовчання за подвиг Героїв Небесної Сотні.

  Згадували «Десяток юних ангелів», наймолодших Героїв, їх подвиг, вони на кілька років старші за присутніх, мало хто міг стримати сльози. Кадри кривавої розправи над мирними демонстрантами присутні змогли побачити у продемонстрованому відеоролику «Небесна сотня. Плине кача». Після зустрічі була можливість переглянути книжкову виставку «Переведіть серця через Майдан».

  Людмила Дуда, завідуюча бібліотекою-філією №8

    

  Листопад – це нагадування нам всім про учасників «Революції Гідності», та «Антитерористичної операції» про те, якою ціною ми здобували свободу та новий шанс для своєї країни стати справжньою європейською державою.

  Працівники бібліотеки-філії №4 та завідуюча бібліотеки ЗОШ №14 Олена Владюк 22 листопада допомогли учням 7-А класу ЗОШ №14 пригадати кожен день Революції Гідності, кожну її хвилину у Хмельницькому та Києві на годині пам’яті «Україна гідна свободи».

  Завдяки мультимедійній презентації та книжковій виставці «Вони творили історію України», школярі згадали події Євромайдану, що змінили українську історію, сколихнули увесь світ, а головне – перевернули світогляд українців. За допомогою бібліотекарів школярі ще раз переконалися, що перемоги українських воїнів проходять червоною ниткою в історії нашої країни, починаючи з часів Київської Русі, і закінчуючи війною на Донбасі.

  «Варто почути перші акорди пісні «Пливе кача…», як на очі навертаються сльози, а пам'ять повертає до трагічних та героїчних подій зими 2013-2014 років. І дуже добре, що бібліотекарі підготували такий гарний захід. Адже це саме ті дні коли ми згадуємо ту зиму та вшановуємо пам'ять Героїв Небесної Сотні. Підлітки мають знати про Революцію Гідності та імена героїв, що пішли з Майдану просто в небо за те щоб ми мали право відстоювати свою гідність та розпоряджатися своєю долею незалежно ні від кого», – підвела підсумок класний керівник 7-А класу Олена Волчелюк.

  Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4

  Сьогодні вся Україна відзначає День гідності та Свободи, який започатковано в 2015 р. для відзначення початку доленосних для України подій Помаранчевої революції 2004 р. та Революції Гідності 2013 р.

  Осінь 2013 року стала знаковою сторінкою в нашій історії.

  Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли наш народ продемонстрував свій європейський вибір, гідність та своє прагнення до свободи.

  Акції на підтримку євроінтеграції в Києві розпочалися 21 листопада 2013 року після того, як стало відомо, що уряд України вирішив зупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Люди обурившись таким рішенням влади вийшли на майдан Незалежності в Києві. Те, що відбувалося на Майдані знають усі. Нажаль Революція Гідності переросла в війну на Сході України.

  На зустріч з учасником АТО Володимиром Шрубковським та волонтером Армії SOS Хмельницький – Аллою Фарващук до центральної міської бібліотеки прийшли учні 9-Б класу НВО №5. 

  Діти уважно слухали розповіді наших гостей про бойові будні на Сході України, вони мали змогу приміряти та подивитися нажгути,маскувальні сітки та  костюми «Кікімори». А також оглянути сухий пайок солдата, які виготовляються власноруч нашими волонтерами.

  Усі присутні вшанувати пам'ять загиблих героїв Небесної сотні та воїнів АТО.

  «Дуже сподобалася зустріч з волонтером. Цікаво було поспілкуватися з воїном АТО. На мою думку такі заходи є дуже важливими, адже це інформація з перших уст, вони розповідають правдиву інформацію про дії на Сході. І ми дуже вдячні їм за мужність та відданість Україні», – поділився враженням Дмитро Дідик.

  Ірина Довгалюк, головний бібліотекар ЦБ

    

  Вже сьогодні у нашій країні народжується нова історія, творцями якої є ми, українці. Незламність духу наш народ продемонстрував у 2013-2014 рр., виявивши своє невдоволення владою та прагнення до євроінтеграції. Хоча активна громадянська позиція українського народу далась йому взнаки: сотні українців віддали життя, борючись за європейське майбутнє України. Тому кожен з нас повинен пам’ятати, як ми боролись за право євроінтеграції.

  З метою вшанування Небесної Сотні 21 листопада у навчально-виховному комплексі №2 відбувся мітинг-реквієм «Пам’ятаємо наших Героїв»  за участю бібліотек-філій №9, 15 та підліткового клубу «Романтик». На заході під час розповіді бібліотекаря та педагога-організатора учні поринули у буремні події Революції Гідності 2013-2014 рр. Розповідь доповнювала тематична слайд-презентація.

  Діти ознайомились із хронологією подій Євромайдану, а також вшанували хвилиною мовчання Героїв Небесної Сотні. Завершився захід переглядом відеофільму про Майдан.

  Мар’яна Семенюк, бібліотекар бібліотеки-філії №15

    

  Цими днями всі українці згуртовуються разом, щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний, цивілізований час ХХІ століття.

  21 листопада на годині пам’яті «А сотня вже зустріла небеса» працівники бібліотеки-філії №4 разом із учнями 8-А класу ЗОШ №14 також вшанували подвиг учасників Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні. Бібліотекарі нагадали школярам, що під час революції Гідності на Майдані загинули і наші земляки-хмельничани, яких згадали поіменно, звернувшись за інформацією на сайт Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи.

  Під час заходу учні читали вірші присвячені Небесній Сотні. Особливо школярам сподобалась мультимедійна презентація, де були використані матеріали з Інтернету – трагічні документальні хроніки подій на Майдані. Зокрема вразив кліп «Небесна сотня поіменно». Під месич «Герої не вмирають» учням демонструвались фото Небесної Сотні. Зі сльозами на очах школярі слухали Пікардійську терцію «Гей пливе кача по Тисині» – жалобний гімн Майдану за Небесною Сотнею. Всі присутні вшанували пам'ять героїв хвилиною мовчання.

  Завідуюча бібліотекою ЗОШ №14 Олена Владюк, яка була присутня на заході, наголосила, що такі патріотичні заходи потрібні для підростаючого покоління, а особливо в теперішній час коли люди продовжують гинути на сході. Адже це відання шани найкращим, котрі у найважливіший момент не злякалися і пожертвували собою заради кращого життя у нашій країні. Про це потрібно пам’ятати.

  Після закінчення заходу школярі не поспішали розходитись по домівках, згадували про самих юних героїв Небесної Сотні, переглядаючи матеріали з книжкової полички «Кращі з кращих за свободу сміливо стали без вагань».

  Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4


  Філія №8
  Філія №8
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  • Хмельницький в інтернеті
  • Почесні
  • Ім’я в історії міста
  • Творчість бібліотекарів
  Нові книги у четвертому кварталі 2016 р.

  За останні місяці 2016 року до бібліотек Хмельницької міської ЦБС надійшло 1657 примірників нових книг. 

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2018 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр