Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проекти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Подвиг закодований у слові
  Сніжана Матвієнко, редактор ЦБ
  21 Лютого 2018 р.

  21 лютого в центральній бібліотеці відбулася презентація альманаху «Південний Буг» Хмельницької обласної організації Національної спілки письменників України. У перший номер видання вміщено поетичні та прозові твори, документальну хроніку про Майдан, подвиг Небесної сотні, події, що відбувалися як у Києві, так і в Хмельницькому

  Захід розпочали хвилиною мовчання, віддавши шану пам’яті загиблим героям. Про мету створення альманаху «Південний Буг» розповів у вступному слові Хмельницький міський голова Олександр Симчишин: «Давайте відновимо хорошу справу – створимо творчий майданчик для літераторів краю. Невипадково темою першого випуску став подвиг Небесної сотні, подвиг, про який неможливо забути».

  У презентації взяв участь голова Хмельницької обласної організації національної спілки письменників України Петро Маліш. Письменник закцентував увагу на тематиці «Південного Бугу»: «У цьому виданні йдеться про події, які не залишили байдужими жодного українця – Революцію Гідності. Автори збірки хотіли, щоб увесь світ дізнався про подвиг Небесної сотні, закодувавши його в слові».

  Поезію «Джерело», вміщену в альманасі, продекламував один із авторів видання, голова Хмельницької міської організації національної спілки письменників України Віталій Міхалевський. Поет зазначив: «На Майдані стояли за Україну, за мову, за Шевченка. Мова – це те, що повинно бути на першому місці».

  Редколегія на сторінках альманаху віддала шану загиблим героям-хмельничанам. На заході була присутня Світлана Бойко – дружина загиблого Почесного громадянина м. Хмельницького Олександра Бойка. Криком зболеної душі прозвучали слова вдови воїна: «Чому герої тільки посмертно?! Скільки Україна втратила! Цвіт нації лежить на кладовищі!.. Тому пишіть про них, але не лише 14 жовтня та в лютому…»

  Справжньою окрасою заходу став виступ учня Хмельницької школи мистецтв «Райдуга» Максима Савчука, який виконав пісню з репертуару Святослава Вакарчука «Не твоя війна».

  Сподіваємося, що перший випуск літературного альманаху «Південний Буг» не залишить нікого байдужим, а твори, що ввійшли в нього, зацікавлять усіх, хто візьметься за читання видання.

  По закінченню презентації кожен із присутніх міг ознайомитися із книжковою виставкою «У їхніх серцях живе Україна», організованою в читальному залі центральної бібліотеки.


  Філія №14
  Філія №14
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Нові книги у третьому кварталі 2017 р.

  Пропонуємо ознайомитись із новинками, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської ЦБС за літо.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2020 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр