Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    Агов! Книгоприбульці уже на поличках!
    Тетяна Венгрова, завідуюча бібліотеки-філії №11
    31 Серпня 2018 р.

    Привіт усім читачам та поціновувачам друкованих видань! За літо у бібліотеку-філію №11 надійшло дуже багато книг (161 примірник). Вони прибували трьома партіями і вчора ми отримали останню – література для дорослих (друга партія – підлітково-дитяча література, а перша – твори за шкільною програмою). Але у цій статті ми поговоримо про останню з них, оскільки, ось же вони – чудові новесенькі книжечки, які запаморочливо пахнуть свіжою фарбою!.

    Тут мені хочеться написати «до яких ще не торкалася людська рука», але я так не напишу, тому що то буде неправда, бо перед тим, як потрапити в бібліотеку, всі книги "йдуть у гості" до відділу комплектування та обробки літератури, де їх оприбутковують, штампують, присвоюють номери, клеять формулярчик… Тобто книги гортаються, передивляються, але це все робиться дуже акуратно, я б сказала, ніжно, тому, коли я отримую в’язки нових надходжень, то всі виданнячка виглядають на "дванадцять з плюсом".

    Отримання нових книг – це завжди радість, яку можна порівняти з новорічним настроєм. В’язки книг розв’язуються та складаються по номерах (це роблять мої любі колеги), а моя робота – присвоїти кожній книжці інвентарний номер, проштампувати та записати в інвентарну книгу. А потім ми їх вливаємо у фонд, робимо виставки, фотографуємо і пишемо про них статті.

    І це треба робити дуже швидко.

    У наших постійних читачів уже розвинулося "сьоме чуття", яке підказує їм, що саме сьогодні потрібно відвідати бібліотеку. Тому всіх книгоприбульців ми стараємося фотографувати відразу, а то буде так, як з сьомою частиною «Відьмака» (не встигла я печатки на ньому поставити, як його вже виривали з моїх рук: «Ой, запишіть, будь ласка, бо у мене немає часу, а ми з чоловіком так чекали продовження»). Тож ось вам фото серії «Відьмак», але уже без сьомої частини.

     

    Трішки про «Відьмака». Це культова фантастична серія, за мотивами якої створена суперпопулярна комп’ютерна гра, а в Інтернеті ви зможете знайти купу коміксів та артів від фанатів цієї книги. Читачі залишають найпозитивніші відгуки про серію і я її рекомендую всім любителям фантастики.

    Серія «Історія України в романах», заснована у 2006 році, збагатилася новими творами Валентина Чемериса. Коли мене просять порадити хороший історичний роман, я завжди починаю з творів цього письменника, можливо, тому, що в 11 років прочитала його «Ольвію» і закохалася назавжди в полинову Скіфію – країну вершників з луками. Як сумно було дізнатися, що автора цієї чудової книги не стало у 2016 році. У 2017 у видавництві «Фоліо» вийшло кілька книг, які і потрапили в останню партію нової літератури. Про нову книгу В. Шкляра «Троща» уже кілька раз запитували відвідувачі. «Чорний ворон» та «Ностальгію» автора ніколи не можна побачити на полиці. Думаю, що «Троща» також не буде залежуватися і поціновувачі історичних романів високо оцінять цей, безумовно, драматичний твір.

    Ось радісно бачити, як поступово наші читачі починають читати менше Д. Донцової і більше сучасних українських  романів, основна тематика яких – кохання. Наприклад, Світлана Талан у нас серед лідерів за кількістю прихильників. Її твори читають від старшокласниць до бабусь. Мої колеги знають, що на фразу «А дайте щось таке для душі», книги пані Світлани є оптимальною пропозицією. А от книга Ніни Фіалко «Наречена для бразильця» і до фотосесії не долежала: відійшла я на хвилинку, а її вже взяли з стосика відкладених романів. Я сама всі книги Фіалко перечитала, хотіла нову хоч проглянути, але доведеться ставати в чергу.

    Якісний український детектив ­– це бажання багатьох читачів. І воно здійснилося: Лора Підгірна випустила новий роман про Марка Шведа. Тут і розслідування, і кохання, і екскурс в історію. За відгуками його треба читати і насолоджуватися.

    Олексій Волков теж пише детективи. Серед тих, що мені сподобались найбільше, – «Лікарня на відлюдді». Обожнюю, коли людина описує у творах свою професію. Хоча я трохи кривлю душею, люблю  читати про лікарів та пацієнтів. Але одними лікарями він не обмежується і, судячи з анотацій, нові книги варто прочитати.

    Якщо ми вже торкнулися теми лікарів, то оминути Олівера Сакса неможливо. Я прочитала «Чоловік, який сплутав дружину з капелюхом» ще п’ять років тому, скачавши на свій рідер. Скільки разів, спілкуючись з читачами, я радила їм знайти в Інтернеті і прочитати цю книгу. Олівер Сакс ­– знаменитий британський лікар-невролог, який описав цікаві випадки зі своєї практики. Як вам історія про чоловіка, який відчував власну ногу «чужою»? А про пацієнта, який після інсульту втратив не тільки зір, але і спогади про візуальне життя та й взагалі про саме поняття «світло»? А опис стану людей, які мають музичні галюцинації? Недарма, автора назвали «поетом - лауреатом сучасної медицини». 

    Моя стаття вже й так неймовірно велика, але додам ще кілька слів про книги для розвитку та мотивації. З 2015 року ми впроваджуємо у себе проект «Працевлаштування та розвиток трудових ресурсів в бібліотеці», тому така література користується популярністю серед людей, які шукають роботу, або хочуть змінити сферу діяльності.

    Ось і пора закінчувати! Вітаю всіх, хто подолав це довжелезне простирадло тексту! Ви молодці! Чекаємо вас у гості, адже тут я описала тільки частину тих книг, які варто було б прочитати.

    На одній з фоток я зробила невеличку помилку, хто здогадається про що мова, прошу прокоментувати у коментарях у Facebook. Перший, хто дасть правильну відповідь, що на фото не так, отримає приз-сюрприз!

    До зустрічі, завжди ваша, завідуюча бібліотеки-філії №11 Тетяна Венгрова.


    Філія №8
    Філія №8
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Рандеву з книгою

    За останні місяці 2021 року до бібліотек ЦБС Хмельницької міської територіальної громади надійшло майже 1600 примірників нових книг. Багато творів для дітей та юнацтва, видань українських та світових письменників.

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр