Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  14 жовтня - Покрови Пресвятої Богородиці
  Ольга Войтюк, бібліотекар ЦБ
  12 Жовтня 2018 р.

  14 жовтня православні відзначають Покрову Пресвятої Богородиці – одне з найвеличніших релігійних свят. У народі його називають Третьою Пречистою. 

  Подія, яка лежить в основі історії свята, сталася понад 1000 років тому в Константинополі. Тоді місто взяли в облогу вороги. Усі люди зібралися в головному храмі. Там вони на чолі із блаженним Андрієм і його учнем Єпіфанієм молилися про порятунок.

  Небесне Диво – лик Пресвятої Богородиці у супроводі сонму святих – побачив святий подвижник Андрій Блаженний. Божа Матір підійшла до престолу у храмі, довго молилася і плакала. Після цього Пресвята Богородиця зняла з себе омофор і накрила ним усіх людей, які молилися. Саме він і врятував людей від ворогів, які до того моменту вже добиралися до храму.

  Із цього часу люди почали звертатися за захистом саме до Діви Марії, оскільки вірили, що вона може врятувати їх від будь-якого горя і небезпеки.

  Особливе шанування Покрови Богородиці почалося із ХІІ століття, коли князь Андрій Боголюбський збудував Покровську церкву на річці Нерль біля свого заміського замку Боголюбове. 

  На території України найстарішою церквою, яка присвячена святу, є Покровська церква в селі Сутківці Хмельницької області, зведена у 1467 році як фортеця.

  Прикрасою Хмельницького є Свято-Покровський кафедральний собор, збудований у 1992 р. на місці православної Свято-Покровської церкви,  що існувала з початку XIX століття на православному цвинтарі. Із собору над обласним центром лине мелодійний дзвін відродженого храму, закликаючи людей на молитву.


  Жива бібліотека
  Жива бібліотека
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Літературне рандеву

  Пропонуємо ознайомитись з новими книгами, які надійшли до бібліотек міста. Багато видань з історії України, педагогіки, медіа грамотності, твори для дітей та юнацтва. Нові книги подільських письменників та твори, що надійшли за програмою підтримки книговидання місцевих авторів на 2018-20 роки "Читай українською".

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр