17 листопада відзначають Міжнародний день студента. Сьогодні це свято асоціюється із молодістю, романтикою та веселощами. А передували йому трагічні події. Саме цього дня у 1939 році німецькі окупанти помістили в концтабір більше 1200 студентів, які напередодні відзначали річницю утворення Чехословацької держави. Дев'ятьох активістів студентського руху фашисти стратили. У пам’ять про ці трагічні події на Всесвітньому конгресі студентів у 1946 році був проголошений Міжнародний день студентів. В Україні його офіційно відзначають із 1999 року.
Навчання об’єднує усіх студентів світу, проте у різних країнах є деякі незвичні традиції.
Досить дивно у західних університетах молоді люди знімають розумову перевтому та стрес під час сесії: вони кричать від п'яти до десяти хвилин.
Японські студенти беруть на іспити як талісман шоколадку «Kit Kat», адже японською назва солодкої плитки – «обов'язково переможемо».
Цікаво, що в Прінстонському університеті (США) студенти складають письмові іспити без викладачів в аудиторії, оскільки дотримуються «Кодексу чесності», за яким ще на першому курсі дають обіцянку не списувати.
В Єльському університеті охоче діляться своїми конспектами із молодшими, бо ті, у свою чергу, з обведеними зеленкою очима-фарами протягом кількох годин за списування мають катати на спині старшокурсників.
Смішна традиція існує у випускників Вроцлавського університету (Польща): у ніч перед врученням диплома випускники «одягають» у безглуздий одяг статую фехтувальника, встановлену перед навчальним закладом.
В університеті португальського міста Коїмбра студенти спалюють у спеціальних горщиках широкі стрічки, пофарбовані в кольори свого факультету, що символізує закінчення їхнього студентського життя.
Як бачимо, молодь не тільки здобуває освіту, а й робить своє життя яскравішим та оригінальнішим.
|