У бібліотеці-філії №10 21 листопада серед десятикласників провели інтелектуальний історичний батл – настільну гру «100 років боротьби. Українська революція 1917-1921». Бажаючих виявилося чимало: кожен не проти оцінити рівень своїх знань, за форму перевірки взявши тематичну гру.
Захоплено справляючись із завданнями, бібліотечні гості довели, що знають і шанують історію України. У нагоді їм стала експозиція на історичну тематику, яка діє у бібліотеці, – «Українська революція: головні події, постаті».
Українська революція 1917-1921 років… Боротьба за незалежність… Не всі факти й події нам відомі, зрозумілі та належним чином висвітлені. Це і тяжкі криваві бої за Київ та Львів, і трагічна смерть юнаків під Крутами, і тисячі у таборах заморених полонених… На їхніх заповітах виростають нові покоління українців, що ведуть боротьбу за встановлення державності на рідній землі.
Працівники книгозбірні разом з учнями переглянули «ТОP-15 книг про Майдан», особливо актуальних напередодні Дня Гідності та Свободи.
«Цей день став для мене справді «історичним», відвідавши сьогоднішній захід я згадав історичні факти, події та відкрив для себе багато нового, корисного, що при здачі екзаменів мені допоможе, а ще обов’язково прочитаю книгу про Майдан Володимира Лукіянчука «Листопад кривавого сліду», – поділився враженнями учасник заходу.
Інна Герман, завідуюча бібліотеки-філії №10
Згадаймо події. Українська революція 1917-1921 років розпочалася в умовах революційних потрясінь, які охопили Російську імперію у березні 1917-го. Ключовим її рушієм був український народ і його політична епоха, що еволюціонувала від ідей політичної автономії та федерації до усвідомлення власної державної незалежності. Ухвавлені в 2015 році Верховною Радою України закони з декомунізації дозволили позбутися тисяч пам’ятників тим, хто нищив українську державу в 1917-1921 роках та український народ протягом наступних десятиліть. Їхні імена нарешті зникли з мапи нашої країни. Серед нових з’явилися ті, які пов’язані з Українською революцією 1917-1921.
Переусвідомлення своєї історії – запорука гідного і здорового розвитку нації
19 листопада в бібліотеці-філії №12 між учнями 10 класу СЗОШ №21 теж відбувся історичний батл. І їм випала нагода пограти в «100 років боротьби. Українська революція 1917-1921». Учасники поділились на 3 команди, аби виконати основне завдання – об’єднати Україну!
«Гра сприяє поглибленню знань з історії України, вихованню почуття патріотизму і національної свідомості, згуртуванню колективу», – коментують бібліотекарі.
Тетяна Любенчук, заступник директора по роботі з дітьми
|