Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проекти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Хто володіє інформацією – той володіє світом!
  Адміністрація ЦБС
  30 Листопада 2018 р.

  «Хто володіє інформацією – той володіє світом» – вислів цей знають всі і йому, не повірите, вже більше двох століть! Автор – банкір Натан Ротшильд. Вислів став славнозвісним не так давно: 21 століття, яке на міжнародному рівні визнано епохою інформаційних технологій, зробило слова банкіра чимось схожим на гасло чи девіз.

  З'явився навіть Всесвітній день інформації. Його візначають з 1994 року за ініціативою Міжнародної академії інформації (МАІ). У 2018 він припадає на 30 листопада.

  Кількість інформації, яку наш мозок «споживає» протягом дня визначити неможливо, але точно одне – це неймовірно величезний об’єм. У середньому, за дослідженнями доктора Мартіна Гільберта, протягом дня людина отримує інформацію, яка б вмістилася в 174 друкованих виданнях. І це, зауважимо, одна людина і протягом одного дня! Існує думка, що людство уже накопичило близько 295 000 000 000 гігабайтів різних даних.

  Інформації багато і вона повсюди. Плюсів скільки? Людство розвивається, отримує нові знання, завдяки широким інформаційним потокам кожен має свободу вільно ділитися своїм досвідом. Так, це досягнення! Багато хто заробив на інформаційних технологіях чималі статки, та є й ті, котрі стали бідняками внаслідок "інформаційних пограбувань". Однозначно, свою інформацію потрібно захищати.

  Та по нині жоден науковець досконало не вивчив, як інформація в кінцевому результаті впливає на мозок. Однак явні наслідки «інформаційної їжі» ми всі бачимо в поведінкових та настроєвих характеристиках людини. Разом з усім, що КОРИСНЕ, у мозок потрапляє ще і ціла купа непотребу. І ще гірше, коли потрапляє інформація неправдива або викривлена, з допомогою якої людьми маніпулюють. Тоді інформація стає проблемою. Аби такого не сталося у суспільство увійшли поняття "критичне мислення" і "медіаграмотность".

  У світі з'явився ряд організацій, які займаються поширенням ідеї медіаграмотного суспільства, навчають людей критично мислити. Працює у цьому напрямку і Хмельницька міська централізована бібліотечна система – дізнатись тут.

  Мудре, зважене, максимально моральне і таке, що не обмежує людські права та свободи, ставлення до розробки інформаційних технологій та потужностей, а також зважене, обдумане, об'єктивно осмилене та чесне ставлення до інформаційного споживання створить балансуючу систему існування суспільства в епоху інформаційного розвитку.


  Інтернет-аншлаг у філії №2
  Інтернет-аншлаг у філії №2
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Книги у бібліотеках міста

  Нових надходжень літератури було небагато, проте є на що звернути увагу!

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2018 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр