Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проекти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  «Місто Z» – соціальна гра-симулятор
  Тетяна Венгрова, завідуюча бібліотеки-філії №11
  30 Листопада 2018 р.

  23–25 листопада Міжнародна організація IREX підводила підсумки проекту «Комунікаційна підтримка та залучення громадськості до процесу реформ». Більше про цей захід ви можете прочитати  тут. В останній день зустрічі на нас чекала надзвичайно цікава програма, яку підготували активісти ГО «Дивовижні» і яка вартує окремої статті.

  Як ви думаєте, чи можуть більше 70-ти активістів разом грати у соціальна гру? Раніше я не думала, що таке можливо, але гра «Місто Z» зламала мої стереотипи. Спочатку учасники поділилися на 8 команд: Бізнес, ОСББ, Батьківський комітет міста, Обмануті інвестори, Молодіжна спільнота, Люди з інвалідністю та ветерани АТО, Громадські активісти, Проєвропейські молоді політики. Ми сіли командами за круглі столи і ввійшли у роль жителів Міста Z, яким небайдужий розвиток своєї малої батьківщини.  

  Як виявилося, після знесення старого цеху у центрі міста звільнилася ділянка розміром 0,5 га. Міська рада хоче фінансувати тут у будівництво 100 мільйонів гривень та чекає від громадськості подачі проекту, який задовольнить якомога більше інтересів різних груп населення. Такий проект має бути поданий єдиним документом.

  Кожна з команд отримала свій ресурс – 20 мільйонів гривень та особисті цілі. Наприклад,  Обмануті інвестори  мали ціль побудувати житловий багатоквартирний будинок, ОСББ – парк для містян, Громадські активісти – громадський хаб і т.д. Суть гри у тому, щоб громадськість міста виступила консолідовано та представила проект, який задовольнить різні інтереси. Крім міськвиконкому та команд місто мало ще поліцію, яка допомагала організовувати порядок у залі, тому що гра виявилася надто емоційною, а гравців було багато. Ну і яке місто без тіньових структур? Наше місто Z, на жаль, не стало винятком і ми познайомилися з мафіозі (милою, симпатичною дівчиною з ГО «Дивовижні»).

  Моя команда захищала інтереси людей з інвалідністю та ветеранів АТО. Нашим завданням було написати проект, який би передбачав будівництво реабілітаційного центру та  знайти серед інших команд союзників, які  довірили б нам свої гроші, а ми, у свою чергу, включили б у проект будівництво їхніх об’єктів. Для цього у нас було три етапи і обмежений час.

  Зразу скажу, що через обмеженість у часі ми не мали можливості довго сперечатися про стратегію. Ідея у всіх команд виникла майже однакова – побудувати ТРЦ/парк з офісами Open air/житловий будинок з офісами та торговими павільйонами в цокольному приміщенні. Представники команд бігали між столами, атмосфера була напружена, всі погоджувалися будувати разом, але кожен хотів стати ініціатором будівництва. Тут і настав час мафії, яка пропонувала деяким командам хабаря, щоб просунути свої проекти. Проте команди хоч і тягнули ковдру кожен на себе, але на пропозицію мафії ніхто не погодився.

  Коли почали добігати останні хвилини гри, деякі команди таки спромоглися об’єднатися, хоча це відбувалося дуже стихійно і проекти підписувалися буквально перед носом у мера. Моя команда назбирала найбільше підписів та грошей на свій проект. І це нас погубило. Виконком відхилив наш проект, пояснивши, що ділянка землі маленька і неможливо побудувати таку будівлю, аби там функціонувало абсолютно все. Виграли дві команди, які побудували парк з офісами на свіжому повітрі, хоча їхніх бюджет складав тільки третину нашого.

  Як на мене, гра вчить шукати однодумців, добре планувати, бути уважним та вміти враховувати різні інтереси і поступатися першістю заради спільної мети. А ще робити це під час шаленого цейноту, коли часу не вистачає ні на що. Ну все –  як у реальному житті!


  Філія №4
  Філія №4
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Література для літніх канікул

  У фондах бібліотек є книги, які можуть стати у нагоді під час літніх канікул. І відпочиваєте – і навчаєтесь новому одночасно!

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2018 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр