Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    Шевченко – наш. Він житиме в віках…
    Бібліотеки-філії Хмельницької міської ЦБС
    6 Березня 2019 р.

    Березень – знаковий місяць у мистецтві, історії та літературі України. Саме у березневі дні народився та відійшов у вічність справжній патріот, митець та й просто визначний українець – Тарас Григорович Шевченко. У міських книгозбірнях вшанували видатного українця. 

      

    6 березня у бібліотеці-філії №8 разом з учнями 10-о класу обласного ліцею-інтернату з поглибленого вивчення наук організували літературні читання «Кобзареве слово».

    Діти спробували пізнати багатосторонній талант митця. Адже він був не лише прозаїком та поетом, але й художником, політичним і громадським діячем, філософом та етнографом. Для них підготували розповідь про літературні особливості творчості Кобзаря, відеоматеріали про його життєвий шлях та художні шедеври. Неповторну атмосферу допомогли створити вихованці ДМШ № 3 Бойко Марія та Длугаш Юлія. Вони виконали «Ой літала зозуленька», «В кінці греблі шумлять верби» та «Українці» на бандурах.

    Як справжні шанувальники таланту Шевченка діти декламували поетичні твори: Ірина Лесько розкрила душу у «Мені однаково чи буду», Альбіна Карман повідала трагічне життя «Лілеї», Анастасія Хоптяр перенесла слухачів у «Сон», Наталія Манькова краяла серце віршем «Розрита Могила», Олександра Чопяк поділилася сповіддю «Русалки», Інна Чекирда розповіла про мрії кріпачки-матері зі«Сну».

    «Цей захід свідчить про те, що Шевченко завжди буде актуальним, недивлячись на те, скільки б часу минуло»,  зробила висновок вчитель Кузь Людмила Йосипівна.

    Людмила Дуда, завідуюча бібліотеки-філії №8

      

    До річниці дня народження Тараса Шевченка у бібліотеці-філії №10 ім. Д. М. Брилінського пройшло читання поетичних і прозових творів «Хмельниччина читає Шевченка». Діти шкіл Південно-Західного мікрорайону міста декламували найвідомішу та улюблену поезію: «Садок вишневий коло хати», «Тече вода з-під явора», «І золотої й дорогої» та ін...

    «Мета таких заходів показати значимість постаті Кобзаря для всього людства, розвивати творчі здібності дітей, виховувати повагу і шану до велета України  Тараса Шевченка», – зазначила завідуюча книгозбірні Інна Герман.

    Ганна Слободян, бібліотекар бібліотеки-філії №10

    Тарас Шевченко – улюбленець українського народу, його пророк. Неперевершеною є гуманність митця щoдо жінки, матері, нареченої.

    Тарас Шевченко кохав палко, не задля натхнення, а шукаючи в коханні жіночий ідеал, співголосний з народним ідеалом жінки, коханої, дружини. Так прагнув виходу із самотності, особистої і суспільної. Кохання Шевченка і його любовна лірика розкриває поета.

    6 березня книгозбірню №13 відвідали учні 9-го класу ЗОШ №14 (класний керівник Левицька Лілія Валеріївна), аби відзначити 205-у річницю з дня народження Тараса Шевченка. Саме там для них  влаштували літературно-музичну композицію «Жінки в житті Т. Г. Шевченка». Юні хлопці та дівчата із захватом слухали розповідь бібліотекарів, яка супроводжувалася слайд-показом. А детальніше ознайомитися з ліричною творчістю Тараса Григоровича їм допомогла книжкова виставка «Вічний, як правда».

    Ганна Недвецька, завідуюча бібліотеки-філії №13

      

    Працівники бібліотеки-філії№4 долучилися до ювілейної акції «Шевченка читають всі», приуроченої 205-ій річниці з дня народження великого українського поета і художника Т. Г. Шевченка, яку оголосила обласна бібліотека для дітей ім. Т. Г. Шевченка.

      

    6 березня на поетичну годину «Могутнє, віще слово Кобзаря» бібліотекарі запросили учнів 5-В класу СЗШ №8.

    Тут розповіли про творчий шлях Т. Шевченка, поезія якого викликає гордість, щиру любов до свого народу, до України. Розповідь доповнили мультимедійною презентацією. А книжкова виставка «Шевченкове слово в віках не старіє» відкрила читачам великий скарб, який залишив нащадкам знаний поет.

    «Ми вже знали про життєвий та творчий шлях великого генія Т. Шевченка, але сьогодні працівники бібліотеки розповіли багато нового, про те, як з хлопчика-кріпака виріс не тільки знаний великий український поет, борець за волю України, а ще й художник», – поділився своїми враженнями учень Романюк Ростислав.

    Надія Васильєва, бібліотекар бібліотеки-філії №4

    6 березня в рамках ювілейної акції «Шевченка читають всі», приуроченої 205-ій річниці з дня народження великого українського поета і художника, у бібліотеці-філії №12 пройшов захід. Учні СЗОШ №30 4-В класу зустрілися з відомим подільським поетом Володимиром Олійником.

    Впродовж десятиліть місцевий поет звертався до безсмертного образу Кобзаря. З високою духовною наснагою, емоційною глибиною, синівською любов’ю і справжнім патріотизмом творились вірші і цикли, на які надихав образ Шевченка. Діти послухали вірші у виконанні Володимира Олійника. Як зазначила учениця Олександра Купчинська: «Твори Шевченка вчать нас любити Батьківщину, берегти пам’ять про вітчизняну історію, плекати красу рідного краю».

    Тетяна Любенчук, заступник директора по роботі з дітьми

    Тарас Шевченко – це поет, геній, твори якого житимуть  у віках. Щоб ознайомитися із цікавими фактами життєвого і творчого шляху Кобзаря на літературний гід «Шевченко – наш. Він житиме в віках…» 5 березня до бібліотеки-філії №11 завітали вихованці дитячого будинку Хмельницької обласної ради разом із своїм вихователем Інною Валентинівною.

    Тут не тільки прослухали розповідь завідуючої книгозбірні Тетяни Венгрової, а ще й пограли у вікторинки-цікавинки. Юні ерудити серед варіантів відповіді вибирали правильну. Родзинкою заходу став розважальний тест-гра, де діти вгадували, кому належать рядки поезій: композиціям української співачки Ірини Федишин чи це твори великого Кобзаря.

    «Я дуже люблю поезії Шевченка, – розповідає учасниця заходу Маринка. – На заході я дізналася, що Шевченко був  талановитим художником. У бібліотеці нам показали копії його офортів. Дуже сподобався тест та вікторина, адже змагання – це завжди весело».

    Алла Глива, бібліотекар бібліотеки-філії №11


    Філія №15
    Філія №15
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Найцікавіші питання та відповіді про Україну

    Найцікавіші питання та відповіді з історії, географії та етнографії (народознавства) України

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр