Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проекти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Європейський молодіжний тиждень: яким він був у міських бібліотеках
  Бібліотеки-філії Хмельницької міської ЦБС
  8 Травня 2019 р.

  У 2003 році Європейська комісія започаткувала Європейський молодіжний тиждень. Він передбачає проведення для молодих людей заходів на європейську тематику. Цьогоріч терміном влаштування такого став період  з 29 квітня по 12 травня, а темою – «Демократія та я».

  У рамках згаданого вище тижня бібліотеки Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи провели:

  30 квітнягодину євроінформації «На побачення з Європою» (філія №7);

  3 травнязасідання «3D Демократії: думаємо, дбаємо, діємо»  (центральна бібліотека);

  7 травнябібліоподорож «Вояж Європою» (філія №11).

  Година євроінформації «На побачення з Європою» відбулась у рамках програми розвитку бібліотеки-філії №7 «Молодим у нас завжди дорога». Захід присвятили особливостям перебування та проживання у країнах Європейського Союзу. А експонована тут же виставка-досьє забезпечила «інформаційну підтримку», бо складалася із книг, котрі розповідали про економіку, традиції, культуру, розвиток туризму в окремих європейських країнах.

  «3D Демократії: думаємо, дбаємо, діємо» провели у центральній бібліотеці у рамках клубу «Право. Закон. Мораль», який діє у книгозбірні вже понад 15 років. Бібліотекарі влаштували старшокласникам НВК №10 зустріч зі спеціалістом у сфері захисту прав людини Оксаною Кізаєвою. Вона регіональний координатор Уповноваженого з прав людини Верховної Ради України у Хмельницькій області. Як справжній професіонал цієї галузі гостя розглянула з учнями такі питання:

  1. Що таке демократія?
  2. Який рейтинг України як демократичної держави?
  3. Які критерії оцінки демократичності?
  4. Що таке громадянське суспільство і який його розвиток?

  Пані Оксана розповіла: «Головним критерієм оцінки демократичності є наявність фундаментальних прав і свобод, дотримання принципів верховенства права. Людина, її права і свободи є найбільшою цінністю. Саме людина є у фокусі, вона найважливіша. Права їй надаються від народження і є невід’ємними». Також додала, що кожен повнолітній громадянин може долучитися до роботи у Національному превентивному механізмі (НПМ).

  Кожен із нас мріє про подорож у ту чи іншу країну. Хтось має можливість і здійснює своє бажання, а хтось поки тільки фантазує на цю тему. 7 травня для вихованців Дитячого будинку Хмельницької обласної ради у бібліотеці-філії №11 було проведено віртуальну бібліоподорож «Вояж Європою». Тут дізналися про Європейський Союз; про основні переваги, які надає громадянам перебування в ЄС; про керівні органи ЄС і їхні функції. Розповісти про велике розмаїття країн на такій, порівняно не дуже великій території, допомогла гра «Парад країн», під час якої учасники заходу ставали представниками певних держав і презентували цікаві факти про них.

  «Я розповідала про одну з найближчих наших сусідок-держав – Польщу, – ділиться своїми враженнями Леся. – З цією країною нас пов’язує спільна історія. З 1600 по 1945 рік Польща відбивалася від іноземних загарбників або ж переживала громадянську війну 43 рази. А моя подруга Мар’яна представляла Іспанію і, коли вона розповіла, що найменша температура, яка може бути – це –10С у січні, то я відразу захотіла туди поїхати взимку, щоб погрітися».

  Також діти під час гри в асоціації відгадували, якій країні – члену ЄС відповідає пам’ятка архітектури.

  «Дуже легко було відгадати, у яких державах знаходиться Біг Бен та Єлисейські поля, але були й такі запитання, на які ми не знайшли відповіді, тому нам довелося вгадувати. Добре, що у мене гарно розвинена інтуїція, – не залишився байдужий від зустрічі Максим. – Але нам Алла Іванівна не показала, які визначні місця є у Хорватії та Фінляндії. Це вона зробила навмисно, щоб ми самостійно пошукали і при наступній зустрічі розповіли. Я обов’язково пошукаю, чим знамениті ці країни, адже кожна країна по-своєму цікава і мальовнича».

  Наприкінці зустрічі діти пограли у гру «Привіт, Європо!», під час якої учасники витягували стрічки із написами слова «Вітаю!» різними європейськими мовами. Кожною з них воно звучить інакше. Однак, будучи різними, ці країни все ж таки змогли сісти за стіл переговорів після воєн і розбрату та об’єднатися у могутній і сильний Європейський Союз.

  Бібліотека-філія №11 долучилася до проведення Інтернет-флешмобу. Тут відзняли відеоролик «Наші кроки до демократії». Його присвятили основним принципам демократії та її важливості для розвитку нації. Про це у відео розповідає  активна читаюча молодь  – вихованці Дитячого будинку Хмельницької обласної ради.

  Учасник заходу Максим: «Цим відео ми хотіли показати, що для молоді дуже важливо, щоб наша країна розвивалася демократичним шляхом! Ми хочемо нагадати про принципи демократії для того, щоб довести, що свобода – це найвища соціальна цінність без якої демократія неможлива!».

  .

  З 29 по 12 травня триває молодіжний репортаж «Наші кроки до демократії». Бібліотекарі філії разом з активною молоддю готують до презентації у соціальній мережі «Фейсбук» відеоролик, темою якого стане демократія як набір ідей і принципів, що стосуються свободи народу.


  Свято у ЦБ
  Свято у ЦБ
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Нові книги у третьому кварталі 2015 р.
  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2019 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр