Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  8 вересня – Міжнародний день грамотності
  Ольга Войтюк, бібліотекар ЦБ
  6 Вересня 2019 р.

   

  Заговори, щоб я тебе побачив.

  Сократ

  Щорічно, починаючи із 1966 року, 8 вересня ЮНЕСКО відзначає Міжнародний день грамотності. За рік до цієї дати в Тегерані відбулася Всесвітня конференція міністрів освіти з ліквідації неграмотності, яка і рекомендувала активізувати зусилля суспільства щодо поширення освіти серед населення Землі, адже грамотність – це ознака прогресивного суспільства, основа для здобуття нових знань і вмінь, вона є інструментом ефективної участі людини в усіх сферах суспільного життя, стимулом до постійного всебічного розвитку.

  За даними ЮНЕСКО, більшість неграмотних дорослих людей прожиаєв Індії. Якби всі жінки отримали початкову освіту, дитяча смертність скоротилася б на одну шосту, а материнська – на дві третіх. Якби всі дівчатка Африки, Південної і Західної Азії здобули початкову освіту, кількість дитячих шлюбів зменшилася б на 14%, якби ж вони здобули середню освіту – на 64%.

  Згідно з даними UIS, CIA World Factbook, найосвіченішими є громадяни Андорри, Ватикану, Грузії, Ліхтенштейну, Люксембургу, Норвегії та Фінляндії – усі 100% дорослих жителів вміють читати й писати. В Україні цей показник становить 99,4%. Та ці цифри демонструють лише загальну грамотність – знання основ правопису та вміння читати.

  У сучасному суспільстві, заснованому на знаннях, освіченість дозволяє кожному отримати доступ до інформації, щоб поліпшити своє здоров’я і харчування, розширити життєві можливості, зберегти навколишнє середовище та мир на планеті. Писемність, грамотність для людини ХХІ століття – це не лише вміння писати та читати, а насамперед здатність до навчання та саморозвитку протягом життя, обов’язкове використання інформаційних технологій.

  Кожен із нас має бути не лише висококваліфікованим спеціалістом, але й вміти грамотно та обґрунтовано доводити думку, володіти майстерністю толерантного спілкування, свідомо приймати рішенння, мати знання з історії, філософії, політики та економіки, оскільки освіченість є основою орієнтації людини в навколишньому світі, її повсякденної поведінки. Безграмотність, недосвідченість населення створює умови, при яких легко застосовати маніпуляції. Саме тому прагнення до знань має бути потребою кожної сучасної людини.


  Філія №14
  Філія №14
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Нові книги у першому кварталі 2019 року

  Пропонуємо ознайомитись із новими книгами, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської ЦБС за Державною програмою «Українська книга».

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2021 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр