Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    Воїн – з пером в руках, лірик – з букетом конвалій
    Бібліотеки-філії Хмельницької міської ЦБС
    25 Лютого 2021 р.

    25 лютого бібліотекарка філії №15 завітала до учнів 6-Б класу навчально-виховного комплексу №2. У ювілейну річницю від дня народження Лесі Українки працівниця книгозбірні поговорила з дітьми про поетку. Аби діти краще пізнали творчу постать Лесі Українки, їм розповіли цікаві факти із її життя і творчості. Особливо пізнавальними для школярів стали зовсім маловідомі з них – ті, яких у підручниках немає. Опісля діти самі у рамках літературного свята, організованого бібліотекою, взяли участь у поетичній присвяті «Слово, чому ти не твердая криця...», зачитуючи вголос Лесину поезію.

      

    Декламуванням поетичних рядків та пізнавальною бесідою відзначили святкування річниці від дня народження видатної Лесі Українки разом з бібліотекою й читачі та вихованці в клубі «Романтик».

    Мар’яна Семенюк,
    бібліотекар бібліотеки-філії №15

    Ювілейну імпрезу «Воїн – з пером в руках, лірик – з букетом конвалій» про Лесю Українку 24 лютого підготували у філії №2. Захід влаштували для учнів 9-А класу ЗОШ №22 ім. Олега Ольжича.

    «Леся Українка – окраса і гордість української нації, класик української літератури, поетеса, драматургиня, перекладачка. Життєвий подвиг Лесі Українки вражає. Незважаючи на важку недугу, вона спромоглася на колосальні літературні твори. І не дивно, що й сьогодні молодь тамує літературну спрагу Лесиною поезією», – розповідають про мотиви проведення заходу для підлітків бібліотекарки.

    У рамках події старшокласники декламували поезії Лесі, а саме: «Мій шлях», «Надія», «Хто вам сказав, що я слабка», «Вечірня година», «Без надії сподіваюсь», «До мого фортепіано», «Слово, чому ти не твердая криця» та інші. А перевірити свої знання про поетку дітям дала можливість онлайн-вікторина «Життя і творчість Лесі Українки», пройти яку запропонували бібліотекарки. Так, не все учні знали. Тому опісля взялися шукати відповіді у книгах бібліотечної виставки-персоналії «Із Лесиних джерел, із Лесиного слова».

    Під час перегляду тематичних слайдів хлопці та дівчата пройшлися творчим шляхом української поетки, перейнялися її жагою до життя, героїзмом, безмежно міцною силою волі та щирою любов’ю до Батьківщини. Адже Леся Українка увійшла у свідомість поколінь як поетка-патріотка, символ незламного духу та боротьби.

    Хай звучить слово Лесі! І слово про Лесю!

    Оксана Ковальчук,
    завідуюча бібліотеки-філії №2

    У НВК №7 бібліотечні працівниці філії №3 для десятикласників організували тематичний захід –  літературний портрет «Я служила Україні» (до 150-річчя від дня народження геніальної майстрині слова Лесі Українки).

    Учасники-школярі дізналися цікаві факти про поетку, мали змогу насолодитися її поетичними рядками, які зачитувала бібліотекарка. Також для них звучала бандура.

    Бібліотекарки наголошують: «Ім’я Лесі Українки золотими літерами закарбувалося на скрижалях нашої літератури, нашої історії. Ми споруджуємо їй пам’ятники, будуємо меморіали, влаштовуємо урочисті концерти на її честь, але не підозрюємо, що Лесин дух є тут і зараз – у її поезіях. Бо вона жінка-борець, жінка, яка «в серці мала те, що не вмирає»».

    Працівниці впевнені, що захід дав змогу десятикласникам краще пізнати мисткиню, осягнути усі сторони її життя.

    Тетяна Ілаш,
    бібліотекарка бібліотеки-філії №3

     

    Працівниці бібліотеки-філії №7 спільно з педагогами клубу «Вікторія» міського Центру по роботі з дітьми та підлітками за місцем проживання підготували 24 лютого книжкову вітальню «Світле безсмертя Лесі Українки».

      

    Під зустрічі учасникам розповіли про життя та творчість поетки, звертаючи увагу на якісь особливі факти, цікаві моменти, життєві події, які стали передумовами до написання тих чи інших поетичних творів.

    У відповідь молоді люди декламували вірші Лесі та зачитали «Мудрі поради», складені за творами письменниці. 

    Ліна Ніколаєва,
    завідуюча бібліотеки-філії №7

    Напередодні відзначення 150-ї річниці від дня народження поетеси працівниці бібліотеки-філії №4 провели в рамках народознавчого об’єднання «Барвінок» літературну годину «Народні казки у творчості Лесі Українки».

    Бібліотекарки  познайомили барвінчат з творчістю Лесі Українки – людини виняткової  мужності, принциповості, духовної краси та мистецького обдарування. А також розповіли, що писала Леся не тільки для старших. Для дітей у неї є такі твори, як: «Лелія», «Метелик», «Біда навчить» та й інші.

    «Зараз, через роки, розуміємо цінність того, що поетка знайшла час написати і для дітей, для юних читачів, що в її творчому доробку є і казки. Світ  казок  Лесі Українки полонить, чарує та вабить. Він вчить добру, людяності», – розказують організаторки.

    Захід бібліотекарки доповнили оглядом тематичної полички «Дорога вічна, до краси». Опісля ж продемонстрували дітям презентацію «Сила духу мужності і краси».

    Надія Васильєва,
    бібліотекарка бібліотеки-філії №4

    В останні лютневі дні Україна традиційно вшановує славетну письменницю Лесю Українку (Ларису Петрівну Косач-Квітку). Цьогоріч 25 лютого виповнилось 150 років від дня народження української поетеси.

    Бібліотека села Водички Хмельницької міської територіальної громади на базі місцевої школи влаштувала тематичний захід з нагоди річниці від дня народження поетеси. Під час події учні зачитали вірші Лесі Українки, а бібліотекарка розповіла їм про життя поетки, захопливі факти із її біографії, про друзів та подруг, які теж у той час були відомими культурними діячами.

      

    Аналізуючи разом з учнями творчий доробок Лесі Українки, працівниця книгозбірні найбільше акцентувала на патріотичних та ліричних творах. Опісля запросила учасників ознайомитися з книжковою виставкою «Ні! Я жива, Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає!», яку сформувала із видань, що містяться у фонді бібліотеки, а також наголосила дітям, що завдяки щирій відданості Лесі рідній країні її ім’я стало одним із символів української держави.

    Валентина Білик,
    бібліотекарка бібліотеки с. Водички


    Колеги у гостях в ЦБ
    Колеги у гостях в ЦБ
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Літературне рандеву

    Пропонуємо ознайомитись з новими книгами, які надійшли до бібліотек міста. Багато видань з історії України, педагогіки, медіа грамотності, твори для дітей та юнацтва. Нові книги подільських письменників та твори, що надійшли за програмою підтримки книговидання місцевих авторів на 2018-20 роки "Читай українською".

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр