Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Бачити світ серцем
  Тетяна Любенчук, заступниця директора по роботі з дітьми
  22 Липня 2021 р.

  21 липня у центральній публічній дитячій бібліотеці відбулась презентація тактильних книг, виконаних спеціальним шрифтом. Учасниками заходу, що отримав назву «Бачити світ серцем», стали підопічні з вадами зору БФ «Карітас – Хмельницький УГКЦ».

  Гості дізнались про програму, в рамках якої бібліотека отримала такі книги. Також учасники ознайомились із літературою, поспілкувались про особливості читання та письма шрифтом Брайля, опісля ж зачитали уривки з представлених видань, а згодом розповіли про те, як можна використовувати цей шрифт під час навчання та роботи.

  «Сьогодні завдяки Луї Брайлю та його винаходу мільйони людей почувають себе повноцінними громадянами своїх країн, відчувають свою значущість і необхідність для інших. А наявність таких книг у бібліотеці дає можливість знайомитись, спілкуватись і набагато краще розуміти одне одного. Саме так з’являється толерантність до обмежених в якихось можливостях людей», – відзначила бібліотекарка Леся Кутей.

  Світ прекрасний в різноманітності форм та кольорів. Люди, слабозрячі та незрячі, позбавлені можливостей, які є у тих, хто бачить. Через зір людина отримує 85% інформації. Людина із порушенням зору такої можливості не має, тому слух, нюх та дотик стають її очима.

  Робити навколишній світ більш дружнім, інклюзивним і зручним для незрячих людей покликані книги, надруковані особливим шрифтом. Такий спосіб дізнаватися нову інформацію та орієнтуватися в просторі життєво важливий.

  В Україні за неофіційними даними понад 100 тис. дітей із вкрай слабким зором, серед яких понад 1 тис. – тотально незрячих. Для них одним з найважливіших засобів отримання інформації служать тактильні книги, написані спеціальним шрифтом. Але таких у нашій країні катастрофічно не вистачає. Навіть спеціалізовані школи для дітей із порушеннями забезпечені такою літературою лише на 15% від необхідного обсягу.

  При цьому потреба слабозорих і тотально незрячих людей в книгах в 5 разів перевищує аналогічну потребу звичайних українців. За даними Центральної спеціалізованої бібліотеки для сліпих ім. М. Островського, зрячий українець у середньому освоює 12 книжок на рік, а читач спеціалізованої бібліотеки – 50!


  Центральна бібліотека для дітей, філія №12
  Центральна бібліотека для дітей, філія №12
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Нові книги у другому кварталі 2021 року

  Пропонуємо ознайомитись з новими книгами, які надійшли до бібліотек ЦБС Хмельницької міської територіальної громади. Художня література, видання з питань мистецтва, дитяча література.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2021 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр