Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Вічна пам’ять знаним!
  Тетяна Венгрова, завідуюча методично-бібліографічного відділу ЦБС; Людмила Дуда, завідуюча бібліотеки-філії №8
  16 Вересня 2021 р.

  15 вересня у бібліотеці-філії №8 ім. Івана Іова відбувся суспільно-літературний полілог «Пам'яті знаних». У книгозбірні зустрілися поціновувачі літературного слова. Вони прийшли згадати тих, кого вже немає з нами, але імена яких живуть у наших серцях: Івана Іова, Володимира Дмитрика, Марію Будзінську, Миколу Кульбовського, Миколу Клеця, Петра Карася, Миколу Мачківського, Івана Михайловського, Володимира Шевченка, Олександра Шелепала. Їхні імена – це ціла літературна епоха краю.

  «Ми щасливі, що знали їх, спілкувалися з ними, – розповідає завідуюча бібліотеки Людмила Дуда. – Дуже часто вони були гостями заходів у нашій бібліотеці. А на честь видатного земляка, поета, письменника, журналіста, перекладача, філософа  Івана Іова бібліотека-філія №8 у 2021 році була перейменована на бібліотеку-філію №8 імені Івана Іова. Ексклюзивне право знайомити широкий загал користувачів з рукописами автора ми отримали від дружини Івана Павловича Валентини Юліанівни Іови».

  Віталій Міхалевський, голова міської організації НСПУ, був знайомий з усіма «вічними» митцями і з щемом у серці розповідав цікаві історії з їхнього життя. Микола Коваль, член Хмельницької міської літературної спілки «Поділля», розповів про особисте знайомство з колегами по перу й зачитав власні твори-присвяти. Степан Шкапій, член НСЖУ, додав спогадам легку ноту гумору. Зоя Діденко, голова Хмельницького міського Товариства української мови ім. Тараса Шевченка «Просвіта», поділилася враженнями про особисте знайомство з митцями. Галина Корицька, заступниця голови Хмельницького обласного осередку Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України», розповіла теплі спогади-історії про таких рідних земляків. Людмила Рудковська, членкиня Хмельницького обласного осередку Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України», теж поділилася особистими спогадами.

  Особливою частиною події стали музичні номери у виконанні керівника й актора монотеатру «Кут», народного артиста України Володимира Смотрителя та барда Леоніда Мазура.

  «Господь рясно сипнув зірками над Хмельниччиною, – сказала заступниця голови Хмельницького обласного осередку ВТС «Конгрес літераторів України» Галина Корицька. А голова Хмельницького міського Товариства української мови ім. Тараса Шевченка «Просвіта» Зоя Діденко подарувала у фонд бібліотеки запис передачі «З подільського кореня» з відомим краєзнавцем та літератором Миколою Кульбовським.

  На великому екрані під час полілогу з’являлися світлини наших відомих земляків, яким присвятили захід. Вічна пам'ять тим, кого вже немає з нами, але їхні життєписи увійшли до історії подільської землі. Земний шлях майстрів слова уже закінчився, але вони залишилися з нами у кожній написаній стрічці, у кожному друкованому слові. Як каже народна мудрість «Людина живе, поки живе пам'ять про неї». А пам'ять про письменників і поетів буде жити вічно в їхніх творах.Через призму їхніх творів ми можемо поглянути на світ їхніми очима. Вічна пам’ять знаним!


  Центральна бібліотека для дітей, філія №12
  Центральна бібліотека для дітей, філія №12
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Нові книги у третьому кварталі 2018 року

  Приємного та цікавого читання!

  Завжди раді бачити Вас у бібліотеках Хмельницької міської ЦБС!

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2021 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр