Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Центральна публічна бібліотека – найкращий хаб цифрової освіти
  Іванна Білик, завідуюча методично-бібліографічного відділу ЦБС
  1 Жовтня 2021 р.

  Центральна публічна бібліотека Хмельницької міської територіальної громади стала найкращим хабом цифрової освіти, здобувши перемогу у всеукраїнському конкурсі.

  Такий конкурс на кращий хаб з цифрової освіти серед бібліотек України проводила ВГО «Українська бібліотечна асоціація» спільно з Міністерством цифрової трансформації України. Він був започаткований у цьому році, проводився вперше. Заявки на участь у конкурсі подали як маленькі бібліотеки-філії, так і великі обласні бібліотеки (загалом – 22 книгозбірні). Конкурс проводився з 01 квітня до 01 вересня 2021 року.

  Центральна публічна бібліотека представила власні напрацювання у сфері формування цифрових компетентностей мешканців територіальної громади. Зокрема, на конкурс було подано наступні матеріали: перелік послуг, що пропонуються користувачам хабу; перелік освітніх серіалів проєкту «Дія. Цифрова освіта», які переглядали відвідувачі; список та покликання на ресурси, де висвітлювалась робота хабу; власні теми та ідеї, що втілюються в роботі хабу цифрової освіти. Також на розгляд організаторів конкурсу було надіслано копії сертифікатів працівника, відповідального за роботу хабу, та рекламну продукцію з теми.

  «Хаб цифрової освіти у нашій бібліотеці офіційно зареєстрований 21 січня 2020 року. За весь період роботи його послугами скористались близько 46 % від загальної кількості користувачів. Послуги надаються всім охочим, серед яких – пенсіонери, безробітні, батьки, люди з особливими потребами та інші. Ми допомагаємо людям навчитись впевнено користуватись гаджетами, дізнатися про всі їхні можливості та опанувати базові онлайн-сервіси», – розповіла бібліотекарка читального залу Алла Марценюк.

  Своїми враженнями про роботу хабу поділилась користувачка бібліотеки Леся Антонюк:  «Під час карантину черги на пошті були величезні, оплатити комуналку – велика проблема. Коли я прийшла до бібліотеки здати книги, то мені бібліотекарі порадили пройти в них курси в «Дії» про комунальні платежі. Я подивилася навчальний серіал і разом з бібліотекарем Аллою Степанівною спробувала оплатити комуналку через банк. Також я створила собі особисті кабінети на сайтах комунальних установ. Там я переглядаю актуальні ціни на послуги та надаю показники лічильників. Створила собі кабінет на сайті Пенсійного фонду України. Тоді був карантин, а в бібліотеку не пускали, то дівчата-бібліотекарки допомагали мені по телефону. Після карантину у бібліотеці мені показали, як можна записатися до лікаря через Medics. Алла Степанівна завантажила мені на смартфон додаток, і тепер я без проблем можу записатися на потрібний день та потрібну годину. Також влітку мені допомагали бібліотекарі читального залу робити в інтернеті замовлення. Я купувала в онлайн-магазині, отримувала товар на пошті. Це дуже зручно. Дякую бібліотекарям за гарне навчання».


  Філія №8
  Філія №8
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Нові книги у першому кварталі 2015 р.
  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2021 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр