Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проекти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Бібліопутівник «Польща очима українців»
  Елла Холміцька, заступник директора ЦБС
  16 Травня 2014 р.

  Щорічно, у третю суботу травня, в Україні відзначається День Європи. Україна – єдина держава, не член ЄС, у якій на державному рівні відзначається це свято, що було встановлено «…враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію…» згідно з Указом Президента України «Про День Європи» від 19 квітня 2003 р.

  Бібліотеки-філії Хмельницької міської ЦБС теж долучилися до святкування. Протягом травня влаштовані виставка-подорож «Скільки народів, стільки казок» у бібліотеці-філії №3 та книжкова виставка «Європа – наш спільний дім» у бібліотеці-філії №8, віртуальна екскурсія «Франція далека і близька» у бібліотеці-філії №11, огляд періодики «Новини центру європейської інформації» у бібліотеці-філії №13.

  15 травня у центральній бібліотеці пройшов бібліопутівник «Польща очима українців», під час якого працівники системи, для яких і було організовано захід, віртуально помандрували визначними місцями країни, ознайомилися з її видатними особистостями.

  Республіка Польща – наш безпосередній Європейський сусід. Однак, що ми про неї знаємо? Можливо, щодо цього питання любителі історичних романів згадають відомого на весь світ письменника Генріха Сенкевича, меломани – Фредерика Шопена, знавці української історії – польський гніт і таке інше. Але це тільки шматки величезної мозаїки, з якої складається значна і яскрава панорама цієї країни. Працівники бібліотеки розглянули її детально. Ознайомили присутніх з державним устроєм країни, традиціями, святами, побутом поляків. Розповіді супроводжувалися відеопереглядом. Наприкінці заходу прослухали державний гімн, який ще називають «Мазуркою Домбровського». Слова написав Юзеф Вибіцький в Італії як пісню польських легіонів, які воювали на боці Франції під командуванням Яна Генрика Домбровського.

  Україна споконвіку була багатонаціональним краєм. Вона стала батьківщиною багатьох відомих українців та поляків, тому ми намагаємося зберегти та популяризувати надбання обох культур.


  Філія №4
  Філія №4
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Література за державною програмою

  Нова хвиля української літератури – ясрава, різножанрова, захоплюча. Вона є дзеркалом сьогодення та скарбом для майбутніх поколінь.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2020 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр