Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Під журавлиним крилом – у новий навчальний рік
  Центральна публічна бібліотека
  2 Вересня 2022 р.

  Чи знаєте ви, якими були символи гетьманської влади в Україні у XV-XVIII століттях? А яка річка у нашій країні найдовша? Відповіді на ці та ще багато інших питань шукали юні читачі – учасники патріотично-пізнавальної години «Україна понад усе!».

  Гутірку у читальній залі Центральної публічної бібліотеки організували у перший день нового навчального року. Бібліотекарки підготували для школярів патріотичну вікторину з кількох частин. Виконуючи її завдання, діти більше пізнавали рідну країну.

  Рослина, яка квітне лише в легендах; дерево, з яким порівнюють струнких дівчат; ім’я сестри засновників Києва – деякі завдання були нескладними, а над деякими учасникам довелося трохи поміркувати. Однак, зрештою, усі правильні відповіді було віднайдено!

  Загалом заняття складалося з кількох частин: «Бліц», «Обери правильну відповідь із трьох запропонованих», «Заверши прислів’я». Та чи не найбільше малечі сподобалося розгадувати патріотичні ребуси: «Я ніколи не міг збагнути, як ці ребуси розв’язувати, – зізнався учасник гутірки Дамір. – Але нині зрозумів! Це дуже цікаво, виявляється! Також для мене було цікавим дізнатися про те, що українська Конституція Пилипа Орлика була першою у світі».

  Насамкінець усіх чекав сюрприз: майстерка з виготовлення паперових журавликів. До речі, така мала ще й продовження наступного дня, у п’ятницю. Тоді її учасниками стали учні Хмельницької гімназії №1. На запрошення вчителів бібліотекарі завітали на уроки в п’яті класи. Розповіли дітям, чому в українському народі шанували журавлів, які прикмети та звичаї пов’язані із цим птахом. А коли паперові журавлики, завдяки дитячій майстерності, розкрили свої крила, учні вирішили прикрасити ними класні кімнати.

    

  Наші предки, проводжаючи восени журавлів у вирій, казали: «Колесом дорога!», щоби птахи з весняним теплом повернулися додому. І називали журавлями їх частіше восени. А ось вже весною, коли ті на своїх крилах приносили безжурну весну та щасливе літо, говорили: «Веселики повертаються!». Тож загадаймо, щоби журавлі, які цьогоріч уже полинули в теплі краї, повернулися до нас зі щасливими та радісними новинами!


  Філія №13
  Філія №13
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Золота серія

  Золота серія "Бібліотека пригод".
  Художня література.
  Книги для всіх.
   

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2022 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр