Створена з клаптиків тканини, без голок і шиття, але з неймовірною любов’ю. У четвер, 8 вересня, усі, хто завітав на майстерку у Центральну публічну бібліотеку, пішов додому із власноруч зробленою мотанкою.
Етнографи кажуть, що перші мотанки з’явилися приблизно 5 тисяч років тому. Та жінки продовжують творити їх – як забавлянку для дітей або як оберіг. Є ще одне використання ляльок-мотанок: вони можуть бути просто гарним та оригінальним подарунком, у який вкладено побажання добра й тепла. Ось саме такі – подарункові – мотанки й робили діти під час майстерки у книгозбірні.
 
Бібліотекарки розповіли: «Ляльку-мотанку виготовляють не лише намотуванням ниток або клаптиків тканини. Вона також може плестися із соломи чи трави. Але у жодному разі не шиється і не проколюється голками чи шпильками! Голку дозволяється використовувати лише при виготовленні одягу для ляльки».

Роботу діти розпочали із виготовлення голови. Її робили, скручуючи тканину у циліндр по спіралі – цей ритуал символізує нескінченність буття. І це – ще один секрет створення мотанки. Загалом хлопчики й дівчатка дізналися багато цікавого про цих ляльок та про давні традиції й практики їх виготовлення. Тож додому понесли ексклюзивний подарунок, наділений теплом рук та позитивною енергетикою.
|