Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Учасники літературного мосту єднання: «Де б ми не були, ми всі наближаємо перемогу!»
  Центральна публічна бібліотека
  14 Вересня 2022 р.

  У Хмельницькій громаді 13 вересня стартував літературний марафон «#Щодня читай українською». Двотижнева подія об’єднає письменників, читачів, культурних діячів – усіх, хто творить та поціновує українське літературне слово. Заходи відбуватимуться у міських бібліотеках та у книгозбірнях сіл Централізованої бібліотечної системи.

  А розпочався марафон літературним мостом єднання «З українським словом до перемоги», який організували цього вівторка. Пройшла подія у форматі онлайнової зустрічі з українськими авторами.

  Серед творчих гостей у центральній публічній бібліотеці: очільник міської організації НСПУ Віталій Міхалевський та заступник голови обласної письменницької спілки Василь Горбатюк, а також Ольга Ковпак та Степан Шкапій. А от онлайн доєдналися: Юлія Бережко-Камінська, Леся Степовичка, Люцина Хворост, Наталія Поліщук, Ольга Дудок, Михайло Цимбалюк, Ірина Мацко та інші. Наразі вони перебувають не лише у різних містах нашої держави, але й в інших країнах, вимушено покинувши домівки через початок широкомасштабного вторгнення.

  Віталій Міхалевський відзначив: «Я вважаю, що українське слово нас дійсно гуртує. Ми бачимо, як багато людей під’єдналося з інших міст, областей, країн. Тож беремо приклад з наших Збройних сил – працюємо і йдемо до перемоги».

  Учасники зустрічі розповідали, як вдається налагоджувати творчу справу там, де вони зараз перебувають, зачитували поетичні рядки воєнного періоду. І хоч писати не так легко, як вдома, однак вони продовжують працювати задля українського літературного життя.

  До прикладу, Юлія Бережко-Камінська нині проживає у Кракові. Розповіла, що у це польське місто приїхало чимало письменників з України, які не залишилися осторонь місцевого літературного життя. Їхні польські колеги долучають українців до своїх заходів. Та й самі українці популяризують нашу культуру за кордоном.

  За словами Люцини Хворост, яка нині перебуває у Варшаві, російсько-українська війна дуже змінила не лише наші життя, та й ставлення до багатьох речей, символів. Калина чи синьо-жовтий стяг сьогодні відгукуються у нашому серці геть по-новому, більш глибинно. Іншими очима подивилася на українців та Україну Європа.

  Наталія Поліщук зараз знаходиться в Іспанії, наголосила: «Дуже важко, але дуже потрібно і тут плекати українську ідентичність. Важливим є наше завдання ні в якому разі не розривати зв’язку з Україною. Говорити дітям, що Україна їх любить, навчати нашої мови, читати вірші, казки українською».

  Василь Горбатюк своєю чергою назвав усіх хмельницьких письменників, котрі наразі захищають нашу країну в лавах ЗСУ. Один із них – Михайло Цимбалюк, якому вдалося доєднатися до сьогоднішньої зустрічі та поспілкуватися з колегами по перу.

  Тож літературне слово єднало та вело до перемоги нині не лише українські міста, українців за кордоном, а й письменників-захисників. Недаремно ж назва літературного мосту буде гаслом всього марафону – «З українським словом до перемоги»!

  Марафон «#Щодня читай українською», який, до речі, традиційно відбувається раз на два роки – почергово з міським літературним фестивалем «Слово єднає!», триватиме упродовж двох тижнів – з 13 до 24 вересня. Тож слідкуйте за розкладом заходів на бібліотечних інтернет-сторінках,  на нашому сайті та доєднуйтеся до пошанування українського літературного слова – нашої спільної і величної зброї проти ворога!


  Літо у Центральній бібліотеці для дітей, філія №12
  Літо у Центральній бібліотеці для дітей, філія №12
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Близько 1300 нових книг надійшло до бібліотек міста

  За перший квартал 2016 року до бібліотек Хмельницької міської ЦБС надійшло близько 1300 нових книг. 

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2022 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр