Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Микола Коваль представив збірку «Я Україна! Я – серце Європи!»
  Центральна публічна бібліотека
  21 Вересня 2022 р.

  У Центральній публічній бібліотеці Хмельницької громади 20 вересня влаштували презентацію книги Миколи Коваля «Я Україна! Я – серце Європи!». Подія відбулася за участі автора. На захід завітали його колеги по перу та інші поціновувачі поетичного слова.

  «Я Україна! Я – серце Європи!» – нова збірка Миколи Коваля. Вона побачила світ зовсім нещодавно. Це вдалося завдяки підтримці й безпосередній участі в роботі над виданням працівників Централізованої бібліотечної системи.

  Презентована збірка вразить читача тематично гострою та проникливою поезією. Кожен вірш багатий на глибоку емоційну палітру. Загалом книжечка – це віршована хронологія широкомасштабної війни, протяжністю у пів року. Поет гучно та натхненно звертається до українських міст, які несуть біль воєнних страждань, пишається їхнім героїзмом та відвагою. Разом з тим голосом, що сповнений ненависті та гніву, згадує окупантів. Водночас чимало у виданні віршів-присвят українським волонтерам та захисникам. Сторінки з поезіями доповнено малюнками й фотографіями.

  У виданні зібрано близько шести десятків віршів. Кожен з них звучить по-особливому – як заклик, як гімн, як епоха. Варто відзначити також і неабияку майстерність автора римувати, надаючи рядкам своєрідний ритм та поетичний стиль.

  Привітати поета з новою збірочкою завітали подільські літератори та культурні діячі. Володимир Олійник та Марина Гриб відзначили цінність видання. Про це говорили й інші гості презентації. Пані Люба: «Вірші глибоко вразили. Микола Коваль ніби пропустив війну і воєнні події крізь себе, крізь кожен рядок. На жаль, війна триває, люди гинуть. Поезія на таку воєнну тематику матиме своє продовження теж».

  Були творчі гості й з Ярмолинеччини. Вони щирі шанувальники творчості Миколи Коваля: 

  – Так глибоко передати емоції, що переповнюють кожного з нас, міг лише Микола Іванович. Адже не кожен здатен тонко та майстерно володіти словами, аби скласти їх у вірш, – говорить ярмолинецька поетеса Жанна Олійник. Пані Жанна також прочитала декілька своїх творів на тему війни, адже це те, про що не можна мовчати.

  – Миколо Івановичу, міцного Вам здоров’я та наснаги творити ще багато, аби кількість Ваших збірок сягнула не менше 20, – побажав автору ярмолинецький поет-рубаїст Микола Швець.

  – Таких людей, як Микола Іванович, направду дуже мало. Він такий щирий, відкритий, правдивий. Ніколи не підведе і завжди допоможе. Коли я дізналася про презентацію, що буде в Хмельницькому, то одразу вирішила, що поїду. І, знаєте, я ні на секундочку не пошкодувала. Така потужна та велична збірка, що рекомендуватиму її до прочитання кожному! – говорить директорка Сутковецького сільського будинку культури.

  – Микола Іванович Коваль завжди був дружньою мені особистістю. Його творчість завжди знаходить відгомін в моїй душі: чи то радість, чи тривога, чи, можливо, туга, що оповила серце. Я відкриваю поезії Миколи Івановича – якось легше стає на душі, – поділилася Катерина Бучуляк, поетеса з Ярмолинець.

  З побажаннями міцного здоров’я та плідної роботи на творчій ниві на презентації виступила Лілія Зубко. Вона поціновувачка творчості Миколи Коваля, а ще землячка (теж родом з маленького подільського села Боднарівка). Пані Лілію називають «Боднарівською Мадонною», адже голос має такий, що кожна нотка долинає до небес. Співачка подарувала поету декілька пісень на його вірші, музику до яких написала сама.

  Додамо, що презентація пройшла в межах міського літературного марафону «#Щодня читай українською» (13-24 вересня), котрий організовують книгозбірні Централізованої бібліотечної системи Хмельницької громади з нагоди Дня міста Хмельницького.


  Колектив центральної бібліотеки
  Колектив центральної бібліотеки
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  У фондах бібліотек

  У фондах бібліотек централізованої бібліотечної системи є багато книг, що подаровані їхніми користувачами.  –по поповнилися  

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр