Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Презентовано «Південний Буг» (№ 9-10)
  Центральна публічна бібліотека
  23 Вересня 2022 р.

  22 вересня у читальній залі Центральної публічної бібліотеки Хмельницької громади представили черговий випуск літературно-публіцистичного альманаху «Південний Буг». Напередодні у світ вийшов його № 9-10.

  Альманах видано відповідно до Програми підтримки книговидання та читацької культури у Хмельницькій міській територіальній громаді на 2021-2025 роки «#Щодня читай українською».

  У свіжому номері зібрано твори письменників Хмельниччини та України про сучасні події, передусім про російсько-українську війну.

  Видання містить декілька розділів: «Поезія», «Проза», «Молода муза», «Нові імена», «Наші гості», «Українські постаті», «Рецензії. Критика. Спогади», «Для дітей», «Гумор».

  На трьох з половиною сотнях сторінок – літературне життя Хмельниччини. Читачу в такий спосіб представляють уже знаних літераторів, а також нових для загалу письменників.

  Обкладинка презентованого випуску вмістила чимало фото. Вони відображають те, чим живе наше місто та й уся Україна останніх сім місяців – звитягою, боротьбою, українською славою і сміливістю, власною історією, мовою і культурою.

  Василь Горбатюк, Петро Маліш, Віталій Міхалевський – редактори-упорядники альманаху. Розповіли, що кожен випуск видання – це велика праця, зусилля і старання, адже альманах традиційно має бути повноцінним відображенням літературної палітри. Виходить так, що сучасна тематика творів має чітке історичне підґрунтя. Інакше й не може бути, адже література і культура загалом одвічно демонструють ті події, які турбують суспільство. І слово, і мова, й українське мистецтво мають силу бути зброєю, що лякає і страшить ворога.

  Важливість праці редакторів-упорядників відзначили й гості презентації. Саме на цьому гучно наголосив журналіст, публіцист, письменник, громадський діяч Богдан Теленько. Любов Сердунич, подільська літераторка, антивоєнні вірші якої увійшли теж до випуску (поезії двома мовами – українською та англійською), по-особливому тепло та вдячно звернулася до всіх, завдяки кому № 9-10 був виданий та презентований.

  Додамо, що захід-презентацію влаштували в межах двотижневого міського літературного марафону «#Щодня читай українською». Такий книгозбірні Централізованої бібліотечної системи нашої громади організовують не вперше – а раз на два роки, почергово з літературним фестивалем «Слово єднає!» – з нагоди Дня міста Хмельницького.


  Інтернет у філії №3
  Інтернет у філії №3
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Література за державною програмою

  Нова хвиля української літератури – ясрава, різножанрова, захоплюча. Вона є дзеркалом сьогодення та скарбом для майбутніх поколінь.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр