Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Температура по бібліотеці – 365 градусів за шкалою медіаграмотності
  Центральна публічна бібліотека
  27 Жовтня 2022 р.

  Якби Декарт жив у наш час, то його знаменита фраза «Я мислю, отже, існую» звучала б «Я сумніваюся, значить, існую». Зараз, коли ми щодня занурюємося у шалений вир інформації, важливо давати їй раду, вміти відрізняти правдиву новину від фейку, не дозволяти собою маніпулювати. Саме у цьому і полягає медіаграмотність. Щоби вкотре наголосити на її важливості, наприкінці жовтня традиційно проводять Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності.

  Тому 25 жовтня гостями Центральної публічної бібліотеки громади стали викладачі та студенти кафедри української філології Хмельницького національного університету. Як розповіла завкафедри, професорка Інна Царалунга, у навчальних університетських програмах передбачено вивчення медійної грамотності.

  Тож першою частиною зустрічі став тренінг. Фахівці книгозбірні запропонували гостям низку вправ: як розрізнити неправдиву новину та як виокремити факти від суджень. У групах обговорювали, що таке пропаганда та на чому базуються пропагандистські й маніпулятивні новини. Не забули й про журналістські стандарти.

  А от другою частиною була гра «3650 за шкалою медіаграмотності». Кожен учасник на певний час став журналістом, що має власне джерело інформації. Гравцям треба було встановити достовірний фактаж, зрозуміти, хто у кого є джерелом інформації, а до того ж зберегти у секреті своє власне.

  Заступниця директора ЦБС Світлана Сінькова розповіла: «Гра формує низку навичок. Це і критичне мислення, і робота з першоджерелом, і розуміння медіапростору. Нам дуже приємно, що відгукнулися студенти, дехто з яких у майбутньому стануть журналістами. Ми заслуговуємо на чесні новини, без маніпулятивних суджень та перекручених фактів. І дуже віримо, що сьогодні у нашій читальній залі зібралися саме такі майбутні представники ЗМІ».

  Також бібліотекарки підготували тематичну виставку, на якій представлена література та інформаційні буклети.

  А якщо хто із вас забажає пограти у гру, збирайте команду – і ласкаво просимо у книгозбірню прокачати свої медіаскіли!


  Філія №4
  Філія №4
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Літературне рандеву

  Пропонуємо ознайомитись з новими книгами, які надійшли до бібліотек міста. Багато видань з історії України, педагогіки, медіа грамотності, твори для дітей та юнацтва. Нові книги подільських письменників та твори, що надійшли за програмою підтримки книговидання місцевих авторів на 2018-20 роки "Читай українською".

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2022 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр