Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    Душа народу – наша мова
    Бібліотеки-філії ЦБС Хмельницької міської територіальної громади
    9 Листопада 2022 р.

    Душа народу – наша мова, котра передається з уст в уста, з покоління в покоління. У листопаді українці всього світу відзначають особливий день – День української писемності та мови. Його започатковано у 1997 році.

    На честь свята 9 листопада бібліотека-філія №8 ім. І. Іова за підтримки та участі НВО № 28 провела мовознавчу годину «Пізнаваймо слова. Бережімо слова». Діти 5-Г класу цього навчального закладу дізналися на заході цікаві факти про рідну мову, познайомилися з тематичною викладкою. А ще учні продемонстрували власні знання рідної мови, із задоволенням взявши участь у різних завданнях: шукали «заховане» слово, пояснювали значення фразеологізмів, доповнювали прислів’я та пробували писати вірші. Тож показали, що чудово знають рідну мову та із захватом її вивчають.

    Наостанок наголосили бібліотекарки: «Українська мова – це наш безцінний скарб, котрий ми дуже любимо та шануємо. Нам є чим пишатися».

    Людмила Дуда,
    завідуюча бібліотеки-філії №8

    У День української писемності та мови для п’ятикласників НВК № 7 бібліотечні працівниці книгозбірні №3 організували зустріч з подільською майстринею слова Галиною Корицькою.

    Поетка презентувала збірку «Радощі спілого літа», декламувала дітям свої вірші. Потім разом обговорювали вчинки головних героїв. Кожен учасник мав можливість висловити свою думку і бути почутим. 

        

    Деякі поезії, зачитані письменницею, були гумористичного характеру й щедро викликали сміх у дітвори. Тому на зустрічі діти ще й добряче повеселилися і зарядилися гарним настроєм.

    Також учні мали змогу запитати у пані Галини про все, що їх найбільше зацікавило у її творчій та біографічній діяльності.

    Ліана Яцюк,
    завідуюча бібліотеки-філії №3

    Цього дня бібліотекарки молодшого абонементу філії №12 також доєдналися до відзначення важливої для нашого суспільства дати та організували мовний тюнінг «Слова, що збагачують». На захід запросили другокласників СЗОШ № 21.

    Навчальні відеоролики та мультфільм ознайомили присутніх з цікавою інформацією про становлення української мови серед інших європейських, а ігрові завдання, вікторина та фізкультхвилинка допомогли маленьким читачам легко та весело засвоїти важливе про нашу мову.

    Відзначили організаторки події: «Упродовж століть українська мова, як і її носії – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон. Однак попри це вона з кожним роком розквітає: носіїв стає дедалі більше, молодь все частіше популяризує українську в соцмережах та спонукає до її активного вжитку в мовленні. Тому ми залучаємо наших читачів до подібних заходів задля підтримки української мови та літератури».

    Тетяна Любенчук,
    заступниця директора по роботі з дітьми

    Скільки ніжних, ласкавих слів придумали люди, щоб висловити свою любов до краю, де народилися і живуть. І водночас дуже трепетно  описують своє ставлення українці до рідної мови.

    9 листопада бібліотекарки філії №14 для користувачів, а саме четвертокласників НВК № 9, провели поетичний зорепад «Мова – джерельна вода, рідна мова моя!», присвячений Дню української писемності та мови. 

    Дітей  ознайомили з основними етапами розвитку української мови. Звучали пісні, прислів’я, приказки та скоромовки. Потім провели інтелектуальну гру «Мово українська, мово солов’їна!», конкурси «Граматичний турнір» та «Народ скаже – як зав’яже».

    Багато переглянули книжкову виставку «Мово рідна, квітуй і шануйся». «Любіть свою мову, бережіть її, пишайтеся нею, вчіться розуміти її красу і старайтеся розмовляти українською мовою правильно та красиво!» – зауважила працівниця книгозбірні.   

    Валентина Черненко,
    завідуюча бібліотеки-філії №14

      

    Як відомо, саме за допомогою ігор можна легко та в невимушеній формі розвивати пам’ять, тренувати увагу, уяву й мислення. 9 листопада бібліотекарі філії №9 завітали до НВК № 2 з настільними іграми «Лото традиційне», «Хто я?» та «Ерудит». Діти, граючи, удосконалили навички швидкого підрахунку, самостійно приймали рішення. Вчилися складати різноманітні слова, використовуючи якнайбільше запропонованих літер.

    В умовах здорової конкуренції гравці намагалися не ображатися, а співпереживали, підбадьорювали та підтримували одне одного. Як зазначила учениця Коваль Яна: «Я впевнена, що набрала найбільше балів завдяки тому, що люблю читати й маю великий словниковий запас». 

    Наталія Бондар,
    завідуюча бібліотеки-філії №9


    Філія №15
    Філія №15
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Моніторинг книжкових новинок

    Пропонуємо Вашій увазі книги, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської ЦБС у другому кварталі 2020 року.

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр