Щороку 25 листопада в Україні стартує акція «16 днів проти насильства». Триває вона до 10 грудня. У межах такої увагу людей привертають до двох серйозних проблем. Говорять про запобігання і протидію домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізацію діяльності державних установ, громадських організацій заради захисту прав людини.
Цієї п’ятниці на знак старту акції «16 днів проти насильства» у Центральній публічній бібліотеці влаштували тематичну зустріч. Організували її за безпосередньої участі представників Фонду народонаселення ООН та психологинь БФ «Рокада» – Ірини Йолтухівської та Антоніни Козак.

Учасникам спеціалісти запропонували переглянути стрічку «Мій король» та обговорити її фрагменти. Це драматичний фільм, що дає можливість зануритись у себе, проглянути своє життя, дати оцінку його етапам, зрозуміти наслідки та причини різних подій.
Звернули увагу й на проблеми домашнього та/або гендерно зумовленого насильства, торгівлю людьми. Пояснили, як вчиняти й куди звертатися, якщо ви стали свідками таких явищ. «Є певні ознаки, що можуть свідчити про злочинні наміри людей. Найчастіше тривожними сигналами є: психологічний тиск та маніпуляції; вимоги віддати особисті речі та документи; якщо постійно «підганяють» та акцентують на терміновості прийняття рішень; не надають детальну інформацію», – такі моменти спеціалісти називають маркерами небезпеки.
Також розповіли про мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, що діють і в нашому місті. До них можна звернутися у разі ймовірної потреби.

До того ж психологи надали поради тим, хто так чи інакше зіштовхнувся з війною. А саме:
-
рекомендації людям, рідні чи близькі яких зараз стоять на захисті України;
-
що таке «синдром вцілілого», як з ним боротися;
-
рекомендації для татів, які через війну розлучені з родиною і знаходяться на відстані.
У межах події послуговувалися спеціальними інформаційними матеріалами, отримати які мав змогу кожен учасник зустрічі.
|