Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    Велике чудо – книга
    Підготувала Галина Єсюніна, завідуюча відділом ІТ та ЕР
    30 Січня 2023 р.



    У 2010 році міжнародний освітній проєкт «LitWorld» започаткував

    Всесвітній
    день читання вголос.

    Для святкування достатньо обрати цікаву книжку й знайти слухачів.

    Особливо читання вголос сприяє виробленню вміння
    читати 
    вдумливо у дітей.

     

    Відомо, що кращий читач той, хто читає емоційно, хто здатен на активне співчуття і глибоке проникнення у текст. Тоді книга пробуджує фантазію і вчить мислити образами; народжує нові питання; спонукає задуматися про те, що добре, а що погано. Книгами про героїчні подвиги, про мужніх, благородних людей, про далекі подорожі чи зоряні простори Всесвіту можна запалити іскорку гарної мрії, вогник романтики.



    Культ книги,
    атмосфера поваги до книги – так можна назвати виховну роботу читання вголос, адже книга – могутній вихователь, азбука культури, перша сходинка мудрості, перші двері до світу людяності

    Щоб дитина цінувала книгу, треба утвердити в її серці красу пізнання світу. Адже кожному хочеться, щоб його дитина була розумною, кмітливою, щоб духовні багатства й цінності людства зробилися її особистим надбанням. Розум – це перш за все цікавість, яку треба виховувати – вчити спостерігати. І книга – одне з таких джерел, шлях у світ пізнання, але одночасно – тільки верхівка інформаційного айсберга. Використовуйте кожну можливість для того, щоб допомогти дитині зробити ще і ще один крок на цьому шляху.

    Незабутні хвилини подиву, захоплення, здивування, які переживають діти під час читання – це злети допитливої думки. Добре, коли читання вголос переходять в обговорення чи дискусії. Чим більше речей та істин відкривається перед дитиною в навколишньому світі, тим більше вона бачить незрозумілого, загадкового. "Чому влітку сонечко високо в небі, а взимку – низько?", "Чому на високому дубі ростуть маленькі жолуді, а на маленьких стеблах – великі гарбузи й кавуни?", "Чому блискає блискавка і гримить грім?", "Чому…?" – тисячі подібних запитань ставить дитина і знаходить на них відповіді, занурюючись у світ читання. Так діти вчаться мислити.

    Наші діти – це не просто продовження роду. Це наш майбутній лад, наші майбутні суспільні відносини, наше майбутнє мислення і погляди на світ. Бо, як тільки дитина відкрила очі на світ, як тільки усвідомила себе, їй чогось хочеться, а потреби – рушій людського життя. З потреб випливають бажання. Але вся суть людського виховання полягає в тому, щоб бажання особи гармоніювали з інтересами колективу, суспільства, народу, Батьківщини. Бажання треба з перших же днів свідомого життя дитини окультурювати. Культура людських бажань – це стрижневий корінь виховання. І тут могутньою силою знову є книга – джерело, яке живить струмок культури. На ній виховується громадянин, утверджується моральна, розумова й естетична культура людини від того часу, як вона вперше взяла до рук книжку, й до зрілості.

    Ми без кінця говоримо: треба в людині виховати ось такі якості, треба зробити її ось такою і такою. Треба, треба, треба… І завжди в наших теоретичних викладах дитина – це об'єкт виховання. Та виховання буде абсолютно безрезультатним, якщо людина з малих років не стане виховувати саму себе, тобто не займеться самовихованням. А самовиховання в дитинстві починається з пізнання й ставлення до самого себе, бо самоутвердження молодої людини проходить у боротьбі зі своїми власними вадами й недоліками, перемога над якими – найбільша перемога. Щасливий той, хто є володарем своїх бажань, вміє володіти собою, своїми почуттями.

    Не хлібом єдиним живе людина – в цьому старовинному вислові – глибока думка: у людини багате і багатогранне духовне життя, широке і неповторне коло її думок, почуттів, інтересів, потреб, захоплень. Ми живемо у величезному людському світі, наповненому пристрастями, переживаннями, бажаннями, пошуками, устремліннями. Гарна книга виховує зрілість, дорослість думки, відчуття обов'язку, стає основою духовного життя людини, прищеплює моральні цінності, знайомить з багатовіковим досвідом і культурою народу, втілених у неминущих багатствах, які передаються від покоління до покоління.

    У свідомості начитаної й обізнаної людини зріє переконання в тому, що вона сама є творцем свого щастя і щастя залежить від того, чим будуть наповнені її дні буття, вона боїться пропустити цікаве… Для неї жити означає творити радощі і щастя свого буття.


    Читайте!

    Читання виховує любов до книги, знань, науки –
    великого духовного багатства,
    що несе вперед культуру, творчість, думку, геній народу.



    Центральна бібліотека для дітей, філія №12
    Центральна бібліотека для дітей, філія №12
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Читайте разом з нами!

    За три місяці поточного року до бібліотек Хмельницької міської ЦБС надійшло 1207 примірників нових книг. 

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр