Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Першу книгу зі свого нового циклу для підлітків Ольга Саліпа представила у бібліотеці
  Центральна публічна бібліотека
  3 Березня 2023 р.

  Книга про підлітків, але не тільки для підлітків — так можна сказати про нову роботу молодої подільської авторки Ольги Саліпи. «Таємницю замку-корабля» — першу книгу з циклу для підлітків, що матиме назву «Скарби», письменниця презентувала 2 березня у читальній залі Центральної публічної бібліотеки.

  Головний герой книги — замок-корабель, що знаходиться на Тернопільщині в селі Сидорів. Він напівзруйнований радянською владою. Розповісти свою історію йому допомагають інші головні герої — підлітки й вже молоді люди. Як каже авторка, наймолодшій — 14 років. Її звуть Ліна. Вона приїздить на Тернопільщину з прифронтового міста Лисичанська. На західній Україні вперше, тож має певні стереотипи. Чекає, що до неї будуть так ставитися, як вона собі вигадала або від когось почула. Як насправді її зустріли — це вже будуть знати ті, хто прочитає книгу.

  Ліна зі своєю подругою у компанії більш дорослих потрапляє до замку-корабля. Там дівчина знаходить давню монету й вирішує розпочати пошуки скарбів. Їй дуже потрібні гроші, щоб врятувати батька. Між Ліною та іншим головним героєм Андрієм спалахують перші юнацькі почуття. Авторка зауважує: «Ця книга — це спроба розгорнути підлітковий світ, розповісти про ті переживання, зміни, які з підлітками відбуваються, про їхнє ставлення до дорослих, про ставлення дорослих до них. На тлі цього це є і розповідь про проблеми більш глобальні. Адже на той час війна вже тривала. Ліна її бачила. А в іншого головного героя на цій війні загинув батько. Тож ця історія є ниткою, яка їх пов’язує, спробою показати ситуацію з різних точок сприйняття».

  «Таємниця замку-корабля» була написана у 2019 році, до повномасштабного вторгнення. Власне, у видавництві вона була з того часу. Мала вийти у 2022, але видання все відкладали. І дія твору орієнтовно відбувається у 2019 році, хоча в книзі ніде конкретно про це не вказано. Ольга Саліпа зізнається, коли зараз перечитала твір, то, мабуть, би хотіла дещо змінити, більше акцентувати на тих питаннях, які і дорослим, і підліткам болять тепер. Та має намір зробити це у наступних книгах серії. Перші три (так заплановано письменницею) охоплять тих же головних героїв, а далі, можливо, з’являться інші, молодші.

  Вікова категорія «Таємниці замку-корабля» — читачі 10+, але цікаво її буде почитати й дорослим, котрі є підлітками в душі. Наразі вона уже є в Центральній публічній бібліотеці — дякуємо авторці за подарунок. Тож запрошуємо читати, а також з нетерпінням очікуємо на продовження серії «Скарби».


  Філія №15
  Філія №15
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Хочемо поділитись книжковими новинками

  Хочемо поділитись книжковими новинками бібліотек Хмельницької міської ЦБС, які будуть цікаві та корисні наймолодшим читачам, підліткам і дорослим.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр