Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Збірку віршів Марії Будзінської «Рідна» представили у бібліотеці
  Центральна публічна бібліотека
  18 Травня 2023 р.

  Презентацію книги Марії Будзінської «Рідна» 18 травня влаштували у читальній залі Центральної публічної бібліотеки Хмельницької громади. Захід книгозбірня організувала спільно з навчально-виховним об’єднанням №5.

  Марія Іванівна Будзінська — відома подільська літераторка. Багато років вона пропрацювала в НВО №5. Та саме література завжди була в її житті на особливому місці. Чимало зусиль доклала письменниця до становлення та розквіту міської літературної спілки «Поділля». На жаль, майже три роки тому, 1 листопада 2020, серце пані Марії перестало битися…

  За життя письменниця видала понад 15 своїх поетичних збірок. Проте літературних напрацювань у неї було значно більше. Зараз виданням книг Марії Будзінської займається її донька Світлана.

  «Рідна» — це друга збірка, видана по смерті поетки. Передмовою до неї став текст, написаний самою Марією Будзінською. У ньому авторка говорить читачеві, що для кожного народу його мова, пісня і музика триєдині і співзвучні, бо овіяні Божественною Природою рідної землі. Першоджерелами нашої мови є колискові: «Материнські пісні невидимим імпульсом енергії переливаються в душі їхніх дітей, поєднуючи минуле, майбутнє і сьогодення. Вони на все життя стають невичерпним джерелом для творчих звершень, до великих відкриттів і звитяг народу».

  До презентації у бібліотеці онлайн доєдналася дочка Марії Будзінської Світлана. Подякувала українському художнику, члену Національної спілки художників України Андрію Хворосту. Він намалював ілюстрації до віршів «Роде мій прекрасний», «Україно, моя доле», «Колиско білая моя», «Мій рідний край» та дизайн обкладинки. Зі слів пані Світлани, художник дійсно відчув тонко кожен вірш і створив дуже гарні ілюстрації. Додала, цінним є те, що навчальний заклад, у якому працювала Марія Будзінська, береже про неї пам’ять, а бібліотека сприяє виданню, представленню й поширенню книг. Підкреслила, що книга є майбутнім нашої держави, тому вона продовжуватиме справу видання збірок своєї мами.

  Андрій Хворост же своєю чергою розповів, що теми, котрі торкає поетка, є на часі. Читаючи поезії, зрозумів, що має чимало власних напрацювань, котрі відповідають духу книжечки.

  Декілька примірників презентованої нині збірки пані Світлана традиційно передала Центральній публічній бібліотеці. Книгозбірня щиро вдячна, адже її читачі цінують, люблять та шанують поезію Марії Будзінської. «Рідна» скоро з’явиться на бібліотечних полицях.


  Ярмарок соціальних ініціатив бібліотек Хмельниччини
  Ярмарок соціальних ініціатив бібліотек Хмельниччини
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Читайте разом з нами!

  За три місяці поточного року до бібліотек Хмельницької міської ЦБС надійшло 1207 примірників нових книг. 

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр