Щороку наприкінці червня в Україні відзначають День Конституції. Для того, щоб нагадати дітям про важливість свята та й взагалі кожного закону, бібліотекарки Центральної публічної дитячої книгозбірні організували правовий орієнтир.
Захід «Конституція України: несподівані факти про Основний Закон» відбувся 27 червня. Активними учасниками зустрічі стали відпочивальники літнього табору БФ «Карітас — Хмельницький УГКЦ». Працівниці бібліотеки підготували для них найцікавіші факти про Конституцію, вікторину про свята нашої держави, а також музичну гру «Відгадай українську пісню за мелодією».

Зазначили організаторки: «Ми всі, дорослі й малі, є громадянами своєї країни. Перебуваючи під захистом держави, громадяни беруть на себе певні обов’язки, а держава гарантує їм права та свободи, необхідні для нормального життя. Їх закріплено в Конституції. Конституція України — це не лише закон законів, а серце та ядро розвитку й вдосконалення нашого суспільства. Вона увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності та демократії, гарант незалежності та соборності України».
Гостею події в бібліотеці стала студентка Хмельницького університету управління та права ім. Л. Юзькова Мар'яна Лаврієнко. Правознавиця ознайомила присутніх з історією виникнення Конституції та основними законодавчими етапами.
Тетяна Любенчук,
заступниця директора по роботі з дітьми

27 червня, напередодні Дня Конституції, у Центральній публічній бібліотеці робили вітрячки в кольорах державного стяга. Захід присвятили 27-й річниці Основного Закону України.
У перші полонині дня на тематичний майстер-клас завітали дітки з літнього табору «РroKIDS», а вже по обіді — постійні юні відвідувачі книгозбірні. «Ця проста творча забавка сподобалася хлопчикам і дівчаткам, — розповідає бібліотекарка Юлія Винокурова. — Вона актуальна у будь-яку пору року, адже тут головне, щоб було вітряно».

За роботою пані Юлія цікаво та просто розповіла малечі про значення Конституції, як влаштовано нашу державу і суспільство.

Ділиться враженнями відвідувач майстерки Іван: «Вже не терпиться швидше вибігти на вулицю, щоб глянути на те, як буде крутитися мій вітрячок на вітрові».
Центральна публічна бібліотека
|