Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проекти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Тихий убивця
  Марина Шандорук, бібліотекар бібліотеки-філії №2
  3 Грудня 2014 р.

  СНІД – хвороба, що дедалі глибше вражає українське суспільство. Якщо 10 років тому СНІД вважали «хворобою поведінки», то сьогодні на вірус заражаються далеко не лише повії та хімічно залежні особи. СНІД загрожує кожному з нас і може прийти у кожен дім. За статистичними даними понад 50% усіх випадків зараження ВІЛ/СНІДом відбулись через статеві зносини, решта – через контакт із зараженою кров’ю та від матері до дитини. Утримання від випадкового сексу, наявність постійного партнера і обережність у медзакладах та манікюрно-педикюрних салонах зробить тривалість життя довшою у буквальному сенсі.

  Інформації про ВІЛ/СНІД у медіа вистачає, проте саме це формує інформаційну «втому». А інформаційна «втома», за словами лікаря-інфекціоніста Хмельницького обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом Оленою Кушнерик, змушує втрачати пильність і нехтувати елементарними правилами безпечної поведінки.

  2 грудня лікар провела для читачів бібліотеки-філії №2 лекторій у інтерактивному форматі «Що повинні знати підлітки про СНІД».

  Захиститись від ВІЛ/СНІД можна лише профілактичними засобами, а також добровільним тестуванням на інфекцію. Рання діагностика вірусу, який «показує» себе лише через кілька років після зараження, – може зберегти життя ВІЛ-інфікованій людині на довгі десятиліття. Проте, наше суспільство настільки не толерантне , що годі чекати, що громадяни будуть ДОБРОВІЛЬНО виявляти бажання здати аналіз на ВІЛ.

  Створюється замкнене коло: суспільство дискримінує ВІЛ-інфікованих, вони страждають, а решта суспільства відчуває дикий страх при самій думці про тестування на ВІЛ. «Гей, я не у групі ризику», – скажете ви.

  Насправді поняття «група ризику» більше не існує, ніхто не може знати напевне про свій ВІЛ-статус, поки не перевірить його тестуванням – конфіденційним або анонімним, як це зробила провідний бібліотекар філії №2. Дивіться, як це працює.


  Філія №7
  Філія №7
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Нові книги у третьому кварталі 2016 р.

  Знайомимо вас із підбіркою нових та цікавих книг, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської ЦБС.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2020 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр