Груповий тренінг з показом освітнього серіалу «Базові цифрові навички для людей елегантного віку» у Центральній публічній бібліотеці влаштували 4 серпня. Навчальна подія мала назву «Цифровізація для всіх».
Бібліотекарки познайомили учасників з програмою названого освітнього курсу. Він доступний на онлайн-платформі «Дія. Освіта». Містить 10 серій. «Переглянувши їх, ви зможете навчитися шукати інформацію в Інтернеті, замовляти ліки додому, реєструватися у соцмережах, а також з їх допомогою телефонуватимете і писатимете рідним, більше дізнаєтеся про можливості онлайн-банкінгу, зробите спробу створювати онлайн-оголошення на різних платформах», — пояснили організаторки.
Це значить, що з учасниками тренінгу нині розглянули цифрові навички, володіння котрими наразі стало необхідністю задля розв'язання побутових питань:
-
Оплата комунальних послуг.
-
Поповнення мобільного рахунку.
-
Онлайн-замовлення ліків.
-
Реєстрація у соцмережах, спілкування через соцмережі.
Не менш важливим було й те, що бібліотекарки пояснювали, як поруч з комфортом, котрий дарують цифрові навички, не забувати про безпеку в Інтернеті. Тому проговорили, як розрізняти правдиву і неправдиву інформацію, де шукати офіційні джерела, яким чином розпізнавати пропаганду та не піддаватися її впливу. «Онлайн-послуги — це передовсім комфорт, зручність та економія часу, — розповідає бібліотекарка Юлія Винокурова. — У нинішніх умовах важливо їх освоювати кожному. Знаючи про можливі небезпеки, ви з легкістю мінімізуєте для себе будь-які ризики. Багато завдань вдається виконати завдяки цифровим навичкам. Кожен, хто їх набуває, відразу в цьому переконується».
Анатолій Кришовський, учасник тренінгу пенсійного віку, каже: «Працівники бібліотеки допомогли стати впевненішим у роботі з комп’ютером та смартфоном. Вдячний їм за консультації. Групові заняття проходять активно. Разом із людьми твого віку вчитися дуже зручно».
Центральна публічна бібліотека
Навчатися ніколи не пізно. Особливо, якщо мова йтиме про цифрові технології. Скільки нових можливостей відкриває Інтернет! Він дає змогу знайти потрібну інформацію за лічені секунди, переглянути відео, записатися на прийом до лікаря. І все це у декілька кліків.
Про ці переваги Інтернету дізналися 4 серпня відвідувачі бібліотеки-філії №11 під час дня інформації «Новинки на “Дія. Освіта”». Бібліотекарки розповіли:
-
про можливості навчальної платформи;
-
як на ній зареєструватися;
-
як знайти потрібний освітній серіал;
-
як розпочати навчання.
Найбільше увагу учасників звернули на новинку сайту — «Базові цифрові навички для людей елегантного віку». Євдокія Антонівна, учасниця заходу: «Дуже добре, що у бібліотеці функціонує хаб, де можна отримати інформацію про можливості “Дії” та допомогу у користуванні нею. Я сьогодні переглянула частину курсу про основні цифрові навички, пройшла тести після серій. Решту пройду уже вдома на своєму смартфоні. Тепер я знаю, як правильно увійти на сайт та як продовжити навчання».
Алла Глива, завідуюча бібліотеки-філії №11
4 серпня бібліотека-філія 8 ім. І. Іова організувала інформаційний лекторій «Цифрові навички для людей елегантного віку». На основі однойменного освітнього серіалу та завдяки консультаціям бібліотекаря представники старшої вікової категорії мали можливість більше дізнатися про світ цифрових можливостей. На простих прикладах навчилися робити базові речі: користуватися онлайн-банкінгом, встановлювати й налаштовувати месенджер, записуватися до лікаря.
Такий формат навчання допомагає громадянам швидше опанувати необхідні навички та впевнено користуватися усіма можливостями сучасного світу. Додають у бібліотеці: «Зараз неможливо уявити світ без віртуального простору. Щоденно через нього ми дізнаємося актуальну інформацію, оплачуємо рахунки, купуємо квитки, реєструємо різні заявки та інше. Проте не всі представники старшого віку вміють використовувати ці можливості. З метою підвищення цифрової грамотності населення та інтеграції України у міжнародну онлайн-спільноту держава запровадила проєкт “Дія. Освіта”».
Людмила Дуда, завідуюча бібліотеки-філії №8
Наступного дня, 5 серпня, у Пироговецькій бібліотеці-філії №18 було проведено інформаційне групове заняття з людьми старшого віку. Його влаштували тому, що нещодавно Міністерство цифрової трансформації України презентувало новий освітній серіал на платформі «Дія. Освіта». Це «Базові цифрові навички для людей елегантного віку».
Такі знання дозволяють людям набувати цифрових навичок, які нині необхідні для розв'язання побутових питань. Люди елегантного віку на занятті навчилися, як бронювати ліки на сайті, як записатися до певного лікаря, а також багато дізналися про інші онлайн-можливості.
Щоб успішно подолати цифровий розрив, потрібно не лише сприяти активному залученню людей старшого віку до цифрового простору, а й забезпечити їм доступ до якісних навчальних програм. Тож бібліотека є саме тим місцем, де всі ці умови поєднують.
Ольга Євчишена,
бібліотекарка Пироговецької бібліотеки-філії №18
|