Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Допомога міських бібліотек тимчасовим переселенцям в умовах воєнної загрози
  Елла Холміцька, заступник директора ЦБС
  26 Грудня 2014 р.

  Внаслідок окупації Криму та проведення антитерористичної операції на сході України, в містах та селищах всієї країни з’явилися десятки тисяч мешканців АРК та Донбасу, які покинули домівки в зонах конфлікту, побоюючись за своє життя та здоров’я. Відповідно до норм міжнародного права, вони становлять нову категорію людей – внутрішньо переміщені особи (ВПО).

  Відповідно до Наказу Міністерства культури України №773 від 18.09.2014 р. «Про реалізацію проекту «Бібліотеки як центри підтримки громади в умовах воєнної загрози: робота з внутрішньо переміщеними особами», бібліотеки Хмельницької міської ЦБС вже розпочали роботу з переселенцями, щоб допомогти їм легше адаптуватися на новому місці.

  У жовтні бібліотекар 2-ї категорії відділу обслуговування Хмельницької міської центральної бібліотеки Ірина Довгалюк брала участь у тренінгу «Бібліотеки як центри підтримки громади в умовах воєнної загрози: робота з внутрішньо переміщеними особами (ВПО)», організованому тренінговим центром обласної наукової бібліотеки ім. М. Островського.

  Для завідуючих бібліотек-філій Хмельницької міської ЦБС у бібліотеці-філії №4 відбувся семінар «Бібліотеки як центри підтримки громади в умовах воєнної загрози: робота з внутрішньо переміщеними особами».

  У ході навчання учасники розбиралися, які послуги бібліотекарі можуть надавати цим людям, які державні установи займаються різноманітними питаннями вимушених переселенців. Познайомилися також з Інтернет-ресурсами, які можуть бути корисними внутрішньо переміщеним особам.

  Також для громадян, тимчасово переміщених із Донецької, Луганської областей та окупованої території АР Крим, у центральній бібліотеці розроблений інформаційний довідник з адресами та номерами телефонів організацій, які допоможуть у вирішені всіх соціальних питань, і буклет з безкоштовними бібліотечними послугами.

  Протягом жовтня-грудня у Хмельницькій міській ЦБС зареєструвалися та отримали послуги 32 переміщені особи.

  Серед послуг:

  • навчання основ комп’ютерної грамотності;
  • спілкування з друзями та рідними по Skype;
  • безкоштовний Інтернет;
  • безкоштовне ксерокопіювання, сканування та підбір документів.

  Хочу поділитися реальними історіями. З певними питаннями до міських бібліотек звернулися тимчасові переселенці.

  Так, у центральній бібліотеці було надано допомогу переселенці С. С. Поліщук з м. Рубіжне Луганської області стосовно тимчасової реєстрації переміщеної особи за фактичним місцем проживання у місті Хмельницькому.

  До бібліотеки-філії №3 у дитячий відділ записалось двоє користувачів з Луганської області – 8 і 10 років. Діти брали активну участь, у масовому заході «Ми за мир – за нашу рідну Україну»: читали вірші, малювали на асфальті. Літературу переважно читають на українській мові, користуються Інтернетом.

  Перші внутрішньо переміщені особи записались до бібліотеки-філії №7 влітку 2014 р. Працівники з розумінням віднеслись до людей. На сьогодні бібліотеку відвідує 12 внутрішньо переміщених осіб.

  Книгозбірня розташована у тому ж гуртожитку, де виділено житло тимчасовим переселенцям. Серед наданих послуг – користування Інтернетом, видача книг, перегляд періодичних видань. Для ВПО працівниками підготовлені буклети «Державна допомога внутрішньо переміщеним особам: з чого складається і як отримати?», «Інформація для громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції і прибувають у місто Хмельницький», а також надаються матеріали ЦБС.

  У бібліотеку-філію №9 звернулися 2 сім'ї для отримання консультацій та бібліотечних послуг. Переселенці з Донецької області беруть книги та користуються мережею Інтернет. Інша сім’я з Луганської області отримала консультацію з оформлення дітей у школу (НВК №2), щодо місцезнаходження поштового відділення в районі Дубове та Центру зайнятості, діти відвідують пункт безкоштовного доступу до Інтернету.

  Працівники бібліотеки-філії №11 допомогли переслати резюме он-лайн І. С. Кокоткіній – вимушеній переселенці з Луганської області. Н. І. Архип’юк з Донецької області за допомогою бібліотеки знайшла в Інтернеті об’яву з пропозицією доступного житла.

  Дуже цікаво те, що весь досвід роботи бібліотеки-філії №13 та вся накопичена інформація, яка зберігається у бібліотеці, стала у нагоді для роботи з внутрішньо переселеними особами. Так, мешканка з міста Авдіївка Донецької області отримала необхідну інформацію щодо адрес організацій та благодійних фондів, які допомагають ВПО, з папки матеріалів на інформаційному столі.

  Працівники міських бібліотек завжди допоможуть тим, хто опинився у подібних ситуаціях. Долучайтеся й ви до допомоги переселенцям, адже лише, об’єднавши зусилля, ми зможемо разом допомогти тим, хто опинився в скрутній ситуації.


  Жива бібліотека
  Жива бібліотека
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Нові книги у другому кварталі 2018 року

  Пропонуємо Вашій увазі книги, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської ЦБС у другому кварталі. Багато нових творів подільських та українських письменників, видання про спорт та інші.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2021 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр