Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Тривають заходи у межах Глобального тижня медійної та інформаційної грамотності
  Бібліотеки-філії ЦБС Хмельницької міської територіальної громади
  27 Жовтня 2023 р.

  Віртуальний світ може бути небезпечним місцем. Потрібно мати навички, які допоможуть стати більш обізнаними, обережними та захищеними в онлайні. 26 жовтня працівниці бібліотеки-філії №11 провели для студентів Хмельницького професійного ліцею електроніки інформаційну мандрівку «Безпечна поведінка в Інтернеті». Захід влаштовано у межах Глобального тижня медійної та інформаційної грамотності.

  На зустріч запросили Руслана Данилюка — головного спеціаліста відділу протидії кіберзлочинам у Хмельницькій області Департаменту кіберполіції Національної поліції України. Він розповів учасникам про різноманітні види кіберзлочинів, допоміг зрозуміти, як уникнути негативних ситуацій у віртуальному світі, відповів на запитання студентів, надаючи корисні поради та стратегії для захисту від кіберзагроз.

  Молоді люди отримали можливість поглибити свої знання про важливі аспекти правильного та безпечного користування інтернет-ресурсами. Особлива увага була приділена запобіганню потрапляння в пастку шахраїв, що є поширеним в епоху цифрових технологій.

  Діана Гуцалюк, заступниця директора ліцею підкреслила: «Такі заходи сприяють підвищенню рівня інформаційної грамотності та роблять крок вперед у боротьбі з кіберзлочинами. Вони також показують, що спільні зусилля навколо свідомої освіти можуть допомогти створити безпечне інтернет-середовище для всіх користувачів».

  Алла Глива,
  завідуюча бібліотеки-філії №11

  Цього ж дня учні 10-Б класу ліцею №4 ім. Павла Жука взяли участь у пізнавальному інтерактивному занятті, яке для них підготували бібліотекарки філії №2. Захід «Синдром злого світу: фейк та дезінформація» розкривав основні аспекти медіаграмотності.

  На події десятикласники долучилися до інтерактивних занять, які допомогли їм розвивати необхідні навички. Однією з таких активностей був аналіз фейкових новин, де учні вивчали способи, за якими можна виявити недостовірну інформацію. Також перевіряли джерела новин та переконувалися в їхній достовірності.

  Ще однією цікавою частиною заняття були ігри та вправи, які спонукали ліцеїстів думати критично та аналізувати інформацію. Вони виконували завдання, пов'язані з визначенням впливу соціальних мереж та медіа на формування їхніх переконань.

  Тож на інтерактивному занятті старшокласники перевірили свої знання з відповідної теми й зрозуміти те, наскільки вони готові відрізняти правдиву інформацію від фейків.

  Оксана Ковальчук,
  завідуюча бібліотеки-філії №2

  У бібліотеці-філії №4 з 24 жовтня експонується скринька ребусів «Медіазнайко». Діти дуже люблять розгадувати ребуси, тому до Глобального тижня медійної та інформаційної грамотності бібліотекарки підготували саме підбірку тематичних ребусів.

  Розповідає бібліотекарка Вікторія Мітрофанова: «Не всі діти вміють розгадувати ребуси. Але ще ніхто не відмовився, коли ми пропонували навчитися цього цікавого заняття. Для скриньки ми підготували не дуже складні ребуси, тому їх можуть розгадати й найменші наші читачі. Діти дуже радіють, коли з картинок розшифровують уже знайомі кожному слова: інформаціялайкреклама та інші».

  Тетяна Венгрова,
  завідуюча бібліотеки-філії №4

  27 жовтня відвідувачі книгозбірні №9 стали учасниками інформаційної бесіди «Твій друг Інтернет». Бібліотекарки пояснили значення Інтернету. Разом з присутніми з’ясували його роль у сучасному світі, відзначивши, що Інтернет дозволяє швидко та легко отримувати інформацію. А ще тут:

  • підкреслили значення Інтернету як джерела навчання та можливостей для саморозвитку;
  • обговорили, як соціальні мережі та інші комунікаційні платформи сприяють зближенню людей;
  • розглянули різноманітні форми розваг в Інтернеті (відеоконтент, онлайн-ігри, музика та фільми);
  • наголосили на важливості навичок захисту своїх особистих даних та конфіденційності в Інтернеті;
  • надали користувачам деякі корисні поради та рекомендації щодо використання Інтернету безпечно та ефективно.

  Учасник зустрічі Михайло Співак зазначив, що бесіда для нього була пізнавальною. Він не боїться стати залежним від Інтернету, оскільки на його гаджетах встановлено батьківський контроль.

  А ще бібліотекарки запрошують усіх до книгозбірні. Тут ви знайдете різноманітні книги та ресурси, які допоможуть розуміти та аналізувати інформацію в цифровому світі.

  Наталія Бондар,
  завідуюча бібліотеки-флії №9


  Філія №11
  Філія №11
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Найцікавіші питання та відповіді про Україну

  Найцікавіші питання та відповіді з історії, географії та етнографії (народознавства) України

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр