22 серпня в бібліотеці-філії №11 відбулася зустріч дітей з волонтерами Хмельницької обласної організації Товариства Червоного Хреста України з назвою «День ліні». На заході діти мали змогу обговорити, що для кожного з них означає слово «лінь». Спілкування стало чудовою можливістю поділитися своїми думками, а також дізнатися більше про Всесвітній день ліні.
Всесвітній день ліні (World Laziness Day), який відзначають 20 серпня, призначений для тих, що не дуже поспішає працювати. У цей день кожен може влаштувати справжнє свято, дозволивши собі відпочити й нічого не робити. Хоча свято має неофіційний характер, воно швидко завоювало популярність у людей, адже для багатьох відпочинок є надзвичайно важливим.
Владислав, учасник заходу, поділився враженнями: «На завершення зустрічі ми розмалювали різними олівцями малюнок тваринки — лінивця. Для нас це стало яскравим і веселим завершенням події».
Діти спілкувалися, гралися і весело проводили час, створюючи теплу і дружню атмосферу.
Алла Глива,
завідувачка бібліотеки-філії №11
Вихованці Центру раннього розвитку «Мудрик» завітали 21 серпня до читальної зали Центральної публічної бібліотеки. Під час зустрічі волонтери Хмельницької обласної організації Товариства Червоного Хреста України розповіли малечі про Всесвітній день лінощів, який припадає на 20 серпня.
Анастасія Чеглакова каже: «Головною особливістю святкування Дня лінощів є те, що в цей день заведено байдикувати. Звісно, свято не має за мету звеличувати ледарів та лінощі. Проте люди мають зрозуміти, що хронічна втома та постійні стреси — невіддільні супутники сучасної людини. Щоб їх позбутися, достатньо трохи полінуватися».
Волонтер Дмитро Сидоренко додає: «Лінь — двигун прогресу. Адже через те, що люди лінувалися ходити пішки, було винайдено автомобілі. Те саме можна сказати про пилососи, пральні машинки, пульти віддаленого управління, ліфти тощо. Головне, щоб неробство не перетворилося на звичку».
Під час практичної частини заняття розфарбовували лінивця. Для цього хлопчики з дівчатками використовували «чарівні» акварельні олівці з пензлями для розтушування. Малюнки вийшли надзвичайно яскравими та барвистими.
Юлія Винокурова,
бібліотекарка читального залу Центральної публічної бібліотеки
|