24 вересня працівниці Центральної публічної бібліотеки відвідали науково-практичну конференцію «Мова — наш ідеологічний фронт Перемоги». Конференція, організована Хмельницькою міською радою з нагоди Дня міста, пройшла в актовій залі Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.
Фото із сайту www.facebook.com
У заході взяли участь викладачі та вчителі, науковці, громадські діячі, волонтери, представники влади, студенти. Обговорили важливі та актуальні питання, пов’язані зі сферами буття української мови у світі, викладанням предметів українознавчого циклу в університетах і школах, сертифікацією і статусом української мови тощо.
Для конференції Центральна публічна бібліотека підготувала книжкову виставку «Мова — коріння нації». Виставка висвітлює історію народження та розвитку однієї із наймилозвучніших мов світу — української. Тут представили підручники та посібники з української мови, словники, видання місцевих авторів, колективні збірки та альманахи, поезію і прозу наших воїнів-земляків (тих, що зараз воюють, та тих, що, на жаль, загинули в боротьбі). Також на виставці розмістили унікальну книгу «Рутенія. Графіка української мови» Василя Чебаника. Працівниці книгозбірні зауважили: «Українці дуже хочуть читати українською. Це свідчить про високий рівень національної самосвідомості та самоідентичності нації».
Коуч-тренер Сергій Єфремов (переїхав з Харкова на початку повномасштабного вторгнення) поділився власним досвідом переходу з російської на українську, наголосив: «Для мене важливою були підтримка оточуючих».
Особливим гостем, котрого запросили на конференцію, став ветеран російсько-української війни, підприємець та волонтер, співзасновник ветеранської спільноти Андрій Одаренко. Чоловік втратив ногу на фронті, тому тепер активно допомагає ЗСУ в тилу. До речі, пан Андрій запропонував розглянути питання «Мова як ідентичність: історія та значення на світовій арені».
|