Щорічно 27 вересня відзначається Всесвітній день туризму. Це свято не лише тих, хто безпосередньо працює у сфері туристичного бізнесу, але й для всіх, хто любить подорожувати та фотографувати під час своїх мандрівок.
Першу світлину, яка дійшла до наших днів і відома як «Вид з вікна в Ле Гра», зробив французький дослідник Жозеф Нісефор Ньєпс у 1826 році.
«Вид з вікна в Ле Гра». Фото з сайту www.opapa.com.ua
Проте, офіційним роком народження фотографії як мистецтва і технології, вважається 1839 рік. Тоді на засіданні Паризької академії наук доповіли про новий винахід художника Луї Даґера – даґеротип, який став першим широко визнаним і комерційно успішним способом створення знімків. Того ж року для нового винаходу академія затвердила слово «фотографія».
Завдяки стрімкому розвитку технології даґеротипія – одержання зображення на мідній пластині, вкритій сріблом, фотографія швидко стала невід'ємною частиною повсякденного життя, документування історії та мистецтва. Незважаючи на те, що послуги перших фотографів були надзвичайно дорогими, проте фотографія була значно дешевшою від мальованих замовних портретів, через що швидко знаходила прихильників. Ранні фотографії XIX століття є переважно портретами
Фото з сайту www.amnesia.in.ua
Фото з сайту www.vogue.ua
Хоча вже в середині століття з'явилися перші фоторепортажі.
Цікаво, що перший військовий фоторепортаж в історії було знято на території сучасної України. Він був створений під час Кримської війни 1853-1856 років і знятий британським фотографом-новатором Роджером Фентоном. Фоторепортаж став важливим етапом у розвитку військової фотографії та журналістики.
Роджер Фентон: Козача бухта, Балаклава. Фото з сайту www.intent.press
Роджер Фентон: Балаклава. Фото з сайту www.birdinflight.com
Роджер Фентон: Кримська війна. Фото з сайту www.intent.press
А ще авторству британця належать найперші світлини з видами Києва.
Історичний кадр Роджера Фентона:. Андріївський узвіз. Фото з сайту www.intent.press
Історичний кадр Роджера Фентона:. Михайлівський собор.
Фото з сайту www.news.obozrevatel.com
Історичний кадр Роджера Фентона: Поділ.
Фото з сайту www.news.obozrevatel.com
Історичний кадр Роджера Фентона: Вид на правий берег Києва.
Фото з сайту www.news.obozrevatel.com
Розвиток техніки фотографування став важливою епохою в житті людства і вплинув на суспільство, культуру і, як і будь-яка технологія, змінив наше життя. Бо світлини не лише фіксують моменти, але й мають величезний вплив на наше сприйняття світу – візуальні образи впливають на наші думки, переконання та уявлення про реальність. А ще мають величезну силу впливу на бажання мандрувати, адже вони здатні передавати емоції, красу архітектури й історичних пам'яток, природи й мальовничих пейзажів.
Венеція. Фото з сайту www.moyaeuropa.com.ua
Венеція. Фото з сайту www.moyaeuropa.com.ua
Саме тому фотографія та подорожі – дві пристрасті, які ідеально поєднуються, створюючи незабутні враження.
Сприяє цьому й неабияка доступність світлин через появу цифрових камер і смартфонів з камерами, стрімкий розвиток інформаційних технологій. Через світлини можна дізнаватися про життя інших народів, їхню культуру, традиції і побут.
Евзони, Греція. Фото з сайту www.facebook.com
Гранд базар, Стамбул. Фото з сайту www.facebook.com
Велопарковка, Амстердам. Фото з сайту www.pixabay.com
Фестиваль Ла Томатіна, Іспанія. Фото з сайту www.https://cultura.city
Гра вуличного музиканта на хангу, Італія. Фото з сайту www.facebook.com
Коли люди бачать привабливі кадри з різних куточків світу, які мандрівники і фотографи публікують у соціальних мережах чи на спеціалізованих платформах, це викликає у них бажання вирушити туди і дослідити ці місця самостійно, бо яскраві зображення надихають на мандри більше, ніж будь-який текст, показуючи, що світ навколо нас надзвичайно різноманітний і повний краси, яку варто побачити на власні очі.
Вроцлав. Фото з сайту www.moyaeuropa.com.ua
Музей Заансе-Сханс, Нідерланди. Фото з сайту www.moyaeuropa.com.ua
Круїзний лайнер, Стамбул. Фото з сайту www.facebook.com
Фотографуючи під час подорожей, ми вчимося бачити світ під новим кутом, звертати увагу на деталі та насолоджуватися кожною миттю. Незалежно від того, професійний ви фотограф чи аматор, подорожі з камерою в руках збагачують внутрішній світ кожного і залишають незабутні спогади. А от перегляд власних фото мотивує нас створювати нові, подорожуючи знову й знову в пошуках нових вражень, інколи надихає на нові ідеї та проєкти. А кожна подорож, натхненна світлиною, стає унікальною історією, яку ми зберігаємо у своєму серці.
|