Бібліотекарки Центральної публічної бібліотеки, філій №7 та №11, котрі відповідають за роботу з юнацтвом у своїх книгозбірнях, стали учасницями семінару «Бібліотека громади і молодь: ідеї, майстерність і творчість», присвяченого проблемам бібліотечного обслуговування молоді.
Навчання відбувалося на базі Хмельницької обласної бібліотеки для молоді (16 та 17 жовтня). Протягом двох днів обговорювали відповідні темі актуальні питання та визначали орієнтири якісного обслуговування юнацтва. Запрошені спікери та працівники обласної книгозбірні ділилися досвідом щодо такого:
-
підвищення компетентностей бібліотечних працівників у роботі з молоддю в умовах війни;
-
впровадження і використання креативних і нових форм роботи з молоддю;
-
створення успішної проєктної заявки й отримання грантової підтримки.
Директорка Централізованої бібліотечної системи нашої громади Тамара Козицька розглянула з присутніми тему медіаграмотності. Юлія Винокурова ділиться: «Дізнались, як правильно відділяти “зерно від полови”, навчились розпізнавати маніпулятивний контент та приймати правильні рішення».
Марія Артеменко (к.т.н., доцент кафедри дизайну, перший проректор Херсонського національного технічного університету) ознайомила під час практичного заняття бібліотекарок зі всіма інтерактивними можливостями інструменту (застосунку) PowerPoint. Тетяна Бумбак розповідає: «Часто в роботі користуюсь даним застосунком при створенні презентацій. Завдяки пані Марії сьогодні відкрила для себе багато корисних можливостей, про які раніше не знала».
Важливу увагу приділили патріотичному вихованню, зокрема зустрілись із мамою загиблого захисника Євгенія Ролдугіна. Жінка презентувала книгу сина «Час відважних». Під час розмови підкреслила важливість популяризації серед молоді комбатантської літератури.
А от волонтери Товариства Червоного Хреста поговорили з присутніми про емоційне вигорання, на тлі якого виникає й професійне, як допомогти собі та своїм читачам боротися з таким станом.
Представники БФ «Рокада» також поспілкувалися з бібліотекарками. Розповіли про мету фонду, його роботу.
Наприкінці семінару усі запрошені поділилися власним досвідом роботи. Бібліотекарки кажуть: «Дуже раді, що відвідали семінар. Він дає можливість професійного зростання, зміни себе, навчання разом із тими, хто навчається. А ще спонукає до творчості, пошуку нового, аби вивчити напрацювання колег, проаналізувати власний досвід роботи».
|