Насильство — складна тема для спілкування. Так чи інакше кожна людина стикається з різноманітними його проявами у повсякденному житті. Важливо розуміти, що замовчувати такі ситуації не можна. Про важливість обговорення проблеми спілкувались учні старшого шкільного віку з полісменкою під час зустрічі у Центральній публічній дитячій бібліотеці.
24 жовтня працівниці цієї бібліотеки організували правовий діалог «Умій сказати насильству — ні!» для учнів 9 класу Ліцею №14 ім. І. Огієнка. На захід запросили представницю Головного управління Національної поліції України у Хмельницькій області — капітана Ганну Стрембіцьку.
Компетентна гостя підготувала презентацію на важливу тему — про насильство, його прояви, а також про важливість запобігання та протидії таким протиправним вчинкам.
Школярі переглянули ситуативні відеоролики, обговорили правильні реакції в різних обставинах, висловили свої асоціації та сприйняття будь-яких різновидів насильства.
Присутні ставили безліч запитань, щоб дізнатись більше про:
-
те, що вважається насильством за законом;
-
можливості уникнення проявів такої поведінки до себе;
-
важливість протидії подібним вчинкам (не замовчувати будь-які прояви);
-
відповідальність за негативну поведінку.
Наголосили організаторки: «Спілкування про насильство важливе. Причому знати про нього варто якомога раніше, адже з часом негативні прояви поглиблюються та мають значний вплив на психологічний стан кожної людини. Головне — не мовчати та розуміти, що відповідальність є за будь-який вчинок».
|