Патріотична година «Герої Крут — юність нескорених» відбулася у Давидковецькій гімназії для учнів. Бібліотекарка тамтешньої книгозбірні завітала до учнів, щоб розповісти про героїчний подвиг юнаків, які 29 січня 1918 року стали на захист молодої Української держави біля Крут.

Під час заходу бібліотекарка розповіла про історичні події, сміливість і самопожертву молодих патріотів, їхню боротьбу за незалежність України та значення подвигу в національній пам’яті. Учні переглянули пізнавальне відео про Героїв Крут, обговорювали їхній шлях і цінності, за які вони боролися, а також проаналізували події минулого та сьогодення, відзначивши, що Україна й зараз виборює свою незалежність від того самого ворога.
Захід завершився вікториною на тему історії Крут, де учні показали свої знання та уважність. Мета патріотичної години — виховувати любов до рідної країни, повагу до її захисників та розуміння важливості історичної пам’яті.
Оксана Іщук,
бібліотекарка Давидковецької бібліотеки-філії №5

29 січня працівниця бібліотеки-філії №6 провела для учнів 3 класу гімназії №31 імені М. Чекмана годину пам’яті «Крути: палаюче серце історії».
Під час заходу бібліотекарка розповіла дітям про трагічні й водночас героїчні події, що відбулися 29 січня 1918 року поблизу станції Крути. Учні дізналися, хто такі Герої Крут, чому юні студенти й гімназисти стали на захист України, а також про важливе значення цього подвигу для історії нашої держави. Розповідь супроводжувалася поясненнями, доступними та зрозумілими для дитячої аудиторії, що допомогло краще усвідомити події того часу.

Особливу увагу було приділено значенню патріотизму, любові до Батьківщини та відповідальності за майбутнє своєї країни. Бібліотекарка наголосила, що Герої Крут стали символом мужності, самопожертви та незламного духу українського народу.
Також учнів ознайомили з книжковою викладкою літератури, присвяченою подіям Української революції та подвигу Героїв Крут. Діти з цікавістю розглядали книги, уважно слухали розповідь, ставили запитання та активно долучалися до обговорення.
Година пам’яті пройшла у теплій та зосередженій атмосфері. Учні зробили висновок, що пам’ять про Героїв Крут є важливою частиною історії України, яка навчає нас цінувати свободу, незалежність і мир.
Зоя Куць,
завідуюча бібліотеки-філії №6

29 січня у Пироговецькій бібліотеці-філії №18 відбулася книжкова інсталяція «Ніколи не згасне слава Крут», присвячена подвигу Героїв Крут — молодих захисників України, чия відвага й любов до Батьківщини назавжди вписані в нашу історію.
Разом із юними читачами доторкнулися до сторінок минулого: переглянули книги, ілюстрації, історичні матеріали та ще раз нагадали собі, що пам’ять жива, доки ми її зберігаємо й передаємо далі.
Ольга Євчишена,
бібліотекарка Пироговецької бібліотеки-філії №18
|