Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проекти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  На подіум виходить Слово
  Бібліотеки-філії Хмельницької міської ЦБС
  24 Вересня 2015 р.

  25 вересня у бібліотеці-філії №11 було гамірно і весело, адже сюди прийшли учні 8-А та 8-В класів СЗОШ №27 ім. Дмитра Іваха на літературні посиденьки «Що ти знаєш про рідний край». Розпочалося все з цікавої вікторини, а потім слово взяв гість бібліотеки – поет і прозаїк, член Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України» Михайловський Іван Адамович.

  Він автор п’яти книг: поетичної «Колокольный звон сердец» (2007), для дітей «Неустрашимые и добрые» (2009), оповідань та есе «Шурхіт жовтого лисття» (2010), «Спалахи блискавиць» (2012) та історичних оповідань «Над Вихрівкою зорі яскравіші» (2015). Друкувався в двадцяти двох колективних збірках, альманахах.

  Подільська земля багата чудовими людьми з многогранними талантами. Наша бібліотека постійно організовує зустрічі читачів з місцевими поетами та письменниками. Дітям просто необхідно знайомитися з відомими людьми, з їх досвідом та досягненнями, щоб чітко визначити свою життєву позицію.

  Алла Білецька, бібліотекар бібліотеки-філії №11

  24 вересня, у рамках Хмельницького міського літературного фестивалю «Слово єднає», у бібліотеці-філії №14 відбулась цікава зустріч учнів 8-В класу СЗОШ №12 з нашим користувачем-поетом, ученицею 10-А класу ліцею №9 Гончарук Інною.

  Талановита читачка бібліотеки розповіла про себе, познайомила зі своїми першими поетичними творами.

  Інна написала багато віршів, літературних творів, які присвятила рідному місту. Друкується в дитячих журналах «Щедрику-Ведрику», «Барвінок», бере участь у літературних конкурсах.

  Щиро бажаємо Інні поетичного натхнення, нових успіхів і досягнень у творчості!

  Валентина Черненко, завідуюча бібліотекою-філією №14

  24 вересня у бібліотеці-філії № 10 ім. Д. Брилінського, у рамках міського літературного фестивалю «Слово єднає!», проведено виставку-діалог «Моє місто у серці моєму».

  На захід були запрошені учні 8-А класу ЗОШ №24 та вчитель української мови і літератури Людмила Клименко. Юні користувачі познайомились з майстром поетичної новелістики Віталієм Міхалевським, лауреатом Хмельницької міської премії імені Богдана Хмельницького (2006) в галузі літературної діяльності та популяризації української мови, членом Національної спілки письменників України.

  Він розповів присутнім про свою творчість, продекламував поезії зі своєї останньої збірки «Цукерково-букетні вірші».

  Віталій Цезарійович поділився з присутніми своїми думками про те, що поет завжди повинен іти вперед, відкривати перед своїми читачами новий світ емоцій та вражень. Він дуже любить своє місто і присвятив йому такі рядки:

  Я у місті такому живу,
  Що відоме у цілому світі.
  Мій Хмельницький, мій сон наяву!
  Три стріли – слід віків заповітний».

  Ділячись враженнями від проведеного заходу, Людмила Клименко зазначила: «Одна із найголовніших місій бібліотеки полягає в організації зустрічей між читачами та письменниками. Відбувається живий невимушений діалог, під час якого знаходяться відповіді на всі запитання. А любов є мірилом усіх почуттів. Особливо любов до рідного міста, яке так гарно оспівують наші хмельницькі поети, зокрема, Віталій Цезарійович».

  Інна Герман, завідуюча бібліотекою-філією №10

  У рамках міського літературного фестивалю «Слово єднає», в читальному залі центральної міської бібліотеки відбулася зустріч учнів 9-х класів ЗОШ №19 ім. М. Павловського з подільським поетом, головою Хмельницької міської літературної спілки «Поділля» Володимиром Олійником.

   

  Майстер художнього слова ознайомив учнів зі своєю поетичною діяльністю. Присутні мали можливість почути поетичне слово з вуст самого митця.

  «Такі зустрічі палким словом запалюють у душах чуття віри у свій народ, наповнюють їх серця любов’ю до рідного краю, України», – наголосила вчитель ЗОШ №19 Валентина Старушок.

  Ольга Голошумова, бібліотекар ЦБ

  24 вересня у бібліотеці-філії для дітей №12 відбулася зустріч з поетесою Надією Вітвіцькою та поетесою й волонтеркою Марією Клімовою. Гостями заходу були також учні 6-В класу СЗОШ №21.

   

  Під час зустрічі Надія Володимирівна презентувала свої нові книги «Душі людської оберіг» та «Україна переможе», продекламувала власні патріотичні вірші, в яких прозвучали мотиви любові до рідного краю, до України. Усі разом присутні вшанували пам'ять полеглих воїнів на Сході України.

  Наприкінці зустрічі Надія Володимирівна побажала учням не бути байдужими до сліз та людських страждань, які породила війна на Донбасі:

  О, Україно, земленько моя!
  Які іще ти приймеш муки?
  Чи винна ти, що людські руки
  Тебе вбивають? Плачу я…

  Та вірю, що прийде пора,
  Очищення захочуть люди.
  Он, підростає дітвора,
  Їм ліпше, мабуть, буде.

  Тетяна Любенчук, заступник директора по роботі з дітьми

  15 вересня 2015 року подільський поет Коваль Микола Іванович відсвяткував своє 75-річчя.

  А 22 вересня, у рамках міського літературного фестивалю «Слово єднає!», в бібліотеці-філії №7 Хмельницької міської ЦБС відбувся захід, присвячений ювілею поета та його новій книжці «Спалах крові».

  Привітати ювіляра прийшли учні школи №18 Валерія Лагутіна та Валерія Дан, односельчанки Лілія Зубко та Любов Вальчук, прийомна донька Лілія Курій, друзі, колеги та шанувальники творчості: Анатолій Дячина, Вадим Бойчук, Людмила Сабатович, Тамара Марчак, Ганна Волянська та багато інших.

  У приміщенні бібліотеки панувала святково-дружня атмосфера. Присутні вітали Миколу Івановича, читали його вірші, а Катерина Хижинська та педагогічний колектив ВПУ №4, під керівництвом художнього керівника Дар’ї Короткової, дарували всім народні пісні під акомпанемент баяніста Віктора Крушельницького.

  Під час заходу Микола Коваль представив присутнім свою шістнадцяту збірку віршів «Спалах крові», яка вийшла напередодні ювілею, та подарував кожному гостю по екземпляру. Збірка насичена спогадами про важке минуле та сучасне, любов’ю до українського народу, рідного села і людей, вірою в Бога і надією на краще майбутнє.

  У збірці автор звертається до своїх читачів з такими словами: «Думаю, що всі, і мертві, і живі, і всі, хто прочитає книжку, продовжать мою молитву за мир і злагоду на землі та рідній нашій Батьківщині».

  У новій збірці є багато віршів про Майдан і бойові події на Сході.

  На долю поета випали нелегкі випробування, проте він ніколи не втрачає оптимізму, він любить життя та людей, його серце відкрите для всіх, доказом цього є його поезії. Поезії, в які Микола Іванович вкладає частинку своєї душі та серця. Через усі його поетичні збірки проходить мотив вірності всьому рідному, близькому серцю – селу, краю, народу. Все це надихає його до творчості, без якої він не уявляє свого життя.

  Кожен, хто знайомий з поетом особисто, розповідають про його невичерпний оптимізм та віру в краще майбутнє. Працівники бібліотеки говорять, що Микола Коваль завжди дарує їм свою щиру посмішку та заряджає гарним настроєм на декілька днів вперед.

  Захід пройшов на позитивній ноті. А наприкінці гості виконали пісню «Многая літа» та зробили колективне фото на згадку. 

  Вероніка Кучер, користувач бібліотеки-філії №7
  Прес-клуб «Юний журналіст»

  Як зазвичай, в останню неділю вересня хмельничани святкують День міста. Цього року йому виповнюється 584 роки. А цієї осені ще й випала нагода нашій Хмельницькій міській централізованій бібліотечній системі бути співорганізатором міського літературного фестивалю «Слово єднає».

  У рамках святкування таких двох великих подій, 22 вересня працівники бібліотеки-філії №4 організували зустріч для учнів 5-А та 5-В класів СЗШ №8 із знаною подільською письменницею, авторкою збірок для дітей «Два Тараси», «Чарівна сопілка», «Барвистий дивокрай» та багатьох інших, Ніною Шмуриковою-Гаврилюк.

  Літературна година «Літературний світ рідного краю» перетворилась на досить урочистий захід. Адже зустріч з улюбленою письменницею, твори якої діти досі лише читали, а тепер ще й з’явилась нагода і поспілкуватись, стала для них надзвичайною подією. Школярі були в захопленні… Пані Ніна розповіла багато цікавого про свій життєвий та творчий шлях, а діти у подарунок читали вірші, написані поетесою.

  Наприкінці заходу Ніна Миколаївна побажала учням бути щасливими, зростати в мирі, любові та злагоді, гарно навчатись, багато читати, любити свій рідний край. 

  Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4

  У рамках Хмельницького міського літературного фестивалю «Слово єднає», у бібліотеці-філії для дітей №12 відбулась зустріч учнів 6-А класу СЗОШ №21 з відомою подільською поетесою Ольгою Лихогляд.

  Ольга Захарівна читала школярам власні вірші про наше місто, розповіла про цікаві факти з історії міста, свого життя, про цікавих людей, з якими звела її доля. Юні читачі задавали питання майстрині слова про те, як писати вірші, на що звертати увагу тощо.

  Ольга Лихогляд – давній друг нашої бібліотеки і читачі завжди радо приходять на зустрічі із письменницею.

  Тетяна Любенчук, заступник директора по роботі з дітьми


  Центральна бібліотека для дітей, філія №12
  Центральна бібліотека для дітей, філія №12
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Нові книги у четвертому кварталі 2017 р.

  Бібліотеки отримали нові твори подільських письменників, чимало новинок вітчизняного і світового літературного життя.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2019 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр