21 жовтня провідний бібліотекар читального залу бібліотеки-філії №11 Алла Білецька провела для учнів 6-Б класу СЗОШ №27 бесіду «Козацька держава Богдана Хмельницького».
Школярі прослухали розповідь бібліотекаря про цікаві історичні факти з життя гетьмана, переглянули відеоролики про козацьку добу, активно брали участь у бесіді, а також розповіли, що вони знають про козаків, про їх звичаї та обряди.
Усі присутні мали чудову нагоду переглянути книжкову виставку «Подорож козацькими шляхами», яку підготувала бібліотекар СЗОШ №27 Людмила Вітязь.
Тетяна Венгрова, завідуюча бібліотекою-філією №11
14 жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці, відзначається День українського козацтва та День захисника України. Не можливо знайти у минулому нашої держави якесь інше явище, щоб так глибоко і різнопланово вплинуло на історичну долю всього українського народу, як українське козацтво.
Гетьманом-легендою у заснуванні козацької держави був Богдан Хмельницький, і з нагоди 420-річчя від дня його народження 15 жовтня у бібліотеці-філії №8, спільно з учнями 8-Г класу НВО №28, бібліотекарі провели історичну годину «Герою Богдане, будь славен повік».
Школярі прослухали розповідь бібліотекаря про цікаві історичні факти із життя гетьмана, переглянули відеоролики про козацьку добу. Усі учасники лекторію також мали можливість переглянути книжкову виставку«Історичні витоки українського козацтва».
Історія козацької доби – це наше славне минуле, про яке ми пам’ятаємо і пишаємося ним.
Людмила Дуда, завідуюча бібліотекою-філією №8
У бібліотеці-філії №10 організовано книжкову виставку «Козацькими шляхами» на абонементі 5-9 класів. Бібліотекар Валентина Дениско провела огляд літератури біля виставки на задану тему з користувачами книгозбірні.
Не випадково для святкування Дня українського козацтва обрано День Святої Покрови, вона здавна була покровителькою козаків. Це дуже важливе свято для нашого народу, адже козацтво відіграло надзвичайну роль у становленні нашої держави. Його історичне значення важко переоцінити.
Народ ставився до козаків з повагою і любов'ю, сприймав їх як символ мужності, честі, людської і національної гідності. Перекази про звитяжні вчинки запорожців передаються з покоління в покоління. Епоха козацтва створила багатогранну, глибоку духовність, що стала гордістю і окрасою української історії та культури.
Інна Герман, завідуюча бібліотекою-філією №10
13 жовтня, з нагоди Дня захисника України, бібліотеки-філії №9, 15 та підлітковий клуб «Романтик» провели спільний захід-бесіду «Козаку найперша – воля, Козаку найперша – честь». На захід були запрошені військові, які розповіли учням про причини встановлення Дня захисника Вітчизни 14 жовтня, а також продемонстрували екіпіровку сучасного солдата та деякі види військової зброї.
Учасники свята та гості вшанували солдат, які віддали життя за кожного з нас. Бібліотекарі та учні привітали наших захисників, подякували їм за те, що захищають нашу країну від ворога, а також всі присутні побажали один одному мирного неба над Україною.
Мар'яна Семенюк, завідуюча бібліотекою-філією №15
14 жовтня в Україні відзначали три свята – День українського козацтва, День Покрови Пресвятої Богородиці та День захисника України.
З нагоди цих свят, 15 жовтня у бібліотеці-філії для дітей №14 цікаво пройшла патріотична година «Козацькій славі жити у віках». Учні 4-Б класу СЗОШ №12 мали змогу поринути у козацьку добу, у нашу славну історію зародження Січі.
Знати нашу історію, яка своїм корінням сягає у глибину століть, коли наші славні козаки захищали свою землю – святий обов’язок кожного українця. Присутні під час перегляду відеороликів про козацьку добу поринули у наше славне минуле, яким ми пишаємось.
І, як годиться у бібліотеці, для школярів експонувалась виставка-розповідь «Козацька абетка».
Валентина Черненко, завідуюча бібліотекою-філією №14
|