Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    До Міжнародного дня Інтернету
    Галина Єсюніна, завідуюча відділом ІТ та ЕР
    4 Квітня 2019 р.

     

    Інтернет давно став важливою частиною нашого життя: на роботі, в школі, в політиці, в спорті – здається, у жодній сфері діяльності без нього вже не обійтись.

    Сьогодні Глобальна мережа містить сотні тисяч сайтів, мільйони сторінок і об’єднує мільярди людей, котрі підключаються до неї вдома, у транспорті, на роботі – майже всюди, де може перебувати людина. Завдяки їй швидко поширюється будь-яка інформація, а електронна пошта – одна із найбільш популярних служб.
     


    Ще кілька років назад, коли ви заходили у кав’ярню, то замовляли чашку кави і розмовляли з іншими відвідувачами. Але у ХХІ ст. ви заходите у кав’ярню зі своїм ноутбуком чи смартфоном, замовляєте каву і спілкуєтесь із людьми віртуально, можливо співрозмовник знаходиться навіть на іншому континенті. Це зробила можливим магія Wі-Fі.


    Чи можна було донедавна уявити віртуальний базар чи віртуальні гроші? А сьогодні Інтернет – найбільший базар у світі. В ньому можна знайти і купити практично все, включаючи книги, одежу, машини, білети на літак чи поїзд, землю, будинки і тому подібне. Можна замовляти різні послуги. Все це для зручності можна оплачувати через дистанційний банкінг.

    Чи можна сьогодні здивувати когось електронною валютою криптовалютою, що виступає альтернативою класичних валют? Її можна зберігати в електронних гаманцях і переводити між ними. А головна її привабливість  анонімність. Bitcoin перша криптовалюта, яка була створена в 2009 році і є найвідомішою, але далеко не єдиною. Сьогодні ринок криптовалют у світі дуже насичений.

    Електронною валютою можна оплачувати як товари в Інтернеті, так і різні послуги. Кількість обмінників, де можна конвертувати електронні монети в “звичайні” гроші, а також торгових точок, які приймають “криптовалюту”, неухильно зростає.


    Друга половина ХХ ст. ввійде в історію як час, коли створені людиною літальні апарати вийшли у відкритий космос. Космічні апарати наблизились до багатьох комет, астероїдів і майже до всіх планет. Вони присилають на Землю приголомшливі світлини. У багатьох місцях Сонячної системи ніколи не побуваємо ні ми, ні майбутні покоління, проте вже зараз можна відвідати деякі із цих місць віртуально.


    Мережеві технології змінюють наше життя. Ще донедавна навіть уявити собі було важко, що використовуючи кібертехнології, можна впливати на перебіг президентських виборів. Сьогодні ми розуміємо – це не сюжети, запозичені з фантастичних романів, а реальність.

    Активно використовують соціальні мережі не лише для агітації, а й для он-лайн маніпуляцій: тактика дезінформації, використання платних коментарів, політичних ботів для поширення пропаганди та ін. Тепер такі явища стали глобальними.


    Тому не дивно, що у Глобальної мережі є власне свято –
    Міжнародний день Інтернету, який святкують 4 квітня.


    А почалося все з того, що у 1998 році Папа Римський Іоанн Павло ІІ визнав Всесвітню мережу скарбницею людського знання, а в 1999 році назвав святого Ісидора Севільського покровителем користувачів комп'ютерів і Інтернету.

    Ісидор Севільський – автор 20-ти томної праці «Етимологія», що була по суті першою в світі енциклопедією. У ній він вирішив зібрати і систематизувати всі тогочасні знання в різних галузях.

    У Середньовіччі твори святого Ісидора Севільського вважалися дуже важливим джерелом інформації. Як у його час «Етимологія» давала найбільшу можливість отримати інформацію у різноманітних галузях, так і тепер таку можливість дає Всесвітня мережа.

    4 квітня  день пам'яті св. Ісидора Севільського


    Залишається лише додати, що Інтернет – величезний винахід людства, а тому маючи величезні переваги, іноді містить і небезпеки. Щось подібне маємо із сірниками, динамітом, порохом й іншими винаходами. Користь залежить від нашого вибору.

    Вміймо вибирати добро у всьому!


    Центральна бібліотека для дітей, філія №12
    Центральна бібліотека для дітей, філія №12
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Книги, які надійшли до центральної бібліотеки за Державною програмою від Українського інституту книги

    Книги, які надійшли до центральної бібліотеки за Державною програмою від Українського інституту книги.

    Детективи, фантастика, світові бестселери, книги для дітей та підлітків. Кожен з вас знайде для себе щось цікаве.

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр