Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    Великодня композиція
    Бібліотеки-філії Хмельницької міської ЦБС
    20 Квітня 2016 р.

    5 травня до бібліотеки-філії №11 на слайд-екскурс «Паска Христова – дар нового життя» завітав 8-Б клас СЗОШ №27 ім. Д. Іваха.

    Працівники книгозбірні розповіли про духовне наповнення свята Христового Воскресіння. А саме, розглянули зміст Воскресного кондака «Христос воскресе из мертвых, смертию смерть поправ и сущим во гробех живот даровав!» (Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах, життя дарував).

    Для того, щоб краще зрозуміти, що таке гріх і як він ввійшов в життя людини, під час слайд-екскурсу школярі пригадали біблійну оповідь про створення людини та про заповіді, які їм дав Бог в Едемському саду. Після обговорення старозавітних подій вони почали глибше розуміти сутність Христової Жертви та цілі, які повинен досягти християнин протягом свого життя.

    Тетяна Венгрова, завідуюча бібліотекою-філією №11

    На порозі одне з найбільших християнських свят – Великдень. Свято найбільшої радості, відчуття єдності з усім світом. Світле Воскресіння прийнято наповнювати добрими справами.

    У бібліотеці-філії №10 імені Д. Брилінського 27 квітня відбувся урок народознавства «Веселкою на Великдень сонце виграє» для учнів 7-В класу ЗОШ №24. Згадали звичаї, традиції, обряди, повір’я, прикмети, легенди найочікуванішого світлого весняного свята Великодня, а також розмальовували паперові витинанки у формі крашанки на свій смак.

    Класний керівник Лілія Михайлова, підводячи підсумок побаченого і почутого, сказала: «Урок народознавства пройшов у справді святковій, затишній родинній атмосфері. Певно, у цьому і є особливість народознавчих та релігійних свят, які згуртовують, духовно та культурно розвивають юне покоління. Що тут скажеш, поки молодь цікавиться рідними звичаями, традиціями та малюють писанки, доти буде жити і процвітати наша держава».

    Інна Герман, завідуюча бібліотекою-філією №10

          

    Цього року свято 1 Травня збіглося з найбільшим святом православних християн – Пасхою. Всі господині заклопотані тим, як найкраще спорядити святковий стіл.    

    Отож, з 25 квітня у бібліотеці-філії №11 експонується пасхальна виставка «За тиждень Великдень». Крім пасхального деревця, прикрашеного кольоровими писанками та власними виробами наших читачів, на виставці представлені цікаві рецепти пасок, ковбас та салатів. Тепер тільки залишається озброїтися ручкою та переписати безліч надто смачних рецептів. А ще бібліотекарі охоче запишуть і роздрукують коронні пасхальні рецепти наших користувачів.

    Смачної паски!
    Христос Воскресе!

    Тетяна Венгрова, завідуюча бібліотекою-філією №11

     

    «Великдень – найкраще зі свят»
    Мир хай буде вам сьогодні,
    Бо це ж свята Великодні.
    Бог дав радість нам з небес –
    Христос Воскрес!

    Людство відзначає цей день уже тисячі років. Тож дібрало чимало способів вшанування Воскреслого Христа, що сформувалися у традиції та звичаї.

    Основна ознака Великодня – писанка, яка у своїй символіці поєднала давнину дохристиянських часів, наше сьогодення і віру у вічність. Тому, готуючись до гідної зустрічі Пасхи, 20 квітня для учнів 6-А та 6-В класів НВК №9 у бібліотеці-філії №4 на народознавчій годині «Маленьке диво на долоні – писанка» було влаштоване священне дійство – розпис писанки.

    Учні розписали свої писанки разом із викладачем Дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Оксаною Олійник, яка провела для них майстер-клас. Оксана Володимирівна розповіла дітям про святкові традиції, про писанки та їхні види, символи та кольорову гаму, поділилася різноманітними методиками їх створення. Вона кожному юному читачеві допомогла вибрати свій стиль розпису. Це було таке захопливе дійство, що бібліотекарі не втримались і також взяли до рук пензлики, аби розписати великодню писанку.

    «Перетворювати звичайне куряче яйце на чарівну писанку – це, виявляється, цілий ритуал, про який сьогодні ми дізналися. Маленьке розписане яєчко було здатне приносити удачу та оберігати від зла. Це є важливий та самобутній звичай української нації», – поділилась своїми враженнями Вікторія Зелінська.

    Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4

     

     

    Малювали писанку пузату —
    Великодня дух заходив в хату
    Візерунки воском прокладали
    І молитву пошепки читали.
    Малювали писанку красиво,
    Щоб жила родинонька щасливо
    Щоби нарік писанки писати,
    На Великдень людям дарувати

    Великдень – Світле Христове Воскресіння. Ця головна подія в духовному житті християн отримала назву Свята свят, царя днів. Чому Великдень – це великий день за народними уявленнями? Давні легенди кажуть, що того дня, коли Ісус Христос народився, день був такий довгий і ясний, що дорівнював сімом сучасним дням.

    Великодні символи – це свято у фарбах, це музика в кольорі, це радість і щастя. 20 квітня у бібліотеці-філії №8 для членів клубу «Весела майстерня» та інших відвідувачів різного віку проведено майстер-клас «Сюрприз до Великодня». Бібліотекар для популяризації традицій і обрядів українського народу ознайомила дітей із історією свята, значенням кольорів і символів на писанках та крашанках.

    Присутні із задоволенням розфарбовували розмальовки із пасхальними візерунками, що стало прекрасним доповненням до книжкової виставки-композиції «Паска Христова – дар нового життя».

    Людмила Дуда, завідуюча бібліотекою-філією №8 

    20 квітня у центральній бібліотеці-філії для дітей №12 відбувся майстер-клас «Великодня композиція» для учнів 2-А СЗОШ №21. На захід запросили викладача з художньої школи Вікторію Теслюк.

    Вікторія Петрівна зазначила: «Перед тим, як почати створювати композицію, потрібно, щоб з’явилась сама ідея. Наступним кроком потрібно продумати, як ваш витвір має виглядати на папері, а далі зробити ескіз».

    Малюнок – це вираження емоцій, думок, почуттів, бажань, фантазій. Коли діти малюють та ще й під класичну музику, вони отримують багато позитивних емоцій і неймовірне задоволення від самого процесу. Як правило, фарби вони вибирають завжди яскраві, які, зливаючись, створюють особливу кольорову гамму.

    Наприкінці заходу діти ділилися враженнями, дякували викладачці за майстер-клас та виявили бажання зустрітися з нею ще раз. І наступного разу вони хотіли б малювати весняну природу, квіти, українські Карпати, Україну. А хлопців найбільше цікавить, як малювати зброю й танки.

    Тетяна Любенчук, заступник директора по роботі з дітьми

      

    Українська писанка – це шедевр декоративно-ужиткового мистецтва. Наші предки вірили, що писанка має магічну силу – вона приносить добро, щастя, достаток, захищає людину від усього злого. Зовсім скоро Україна святкуватиме одне із найбільших та найшанованіших християнських свят – Великдень.

    Напередодні цього свята, 19 квітня, у бібліотеці-філії №9 спільно із бібліотекою-філією №15 відбувся майстер-клас із писанкарства під назвою «Писанкові барви» із учнями 4-Б класу НВК №2.

    На захід завітала гостя – Надія Зеленська, викладач Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Надія розповіла дітям про історію виготовлення українських писанок, їх види та значення символічних малюнків на них.

    Після теорії школярі перейшли до практики: майстер розкрила технологію розпису писанок, якою учасники майстер-класу швидко і легко оволодівали. На цьому майстер-клас не завершився: учасники заходу освоїли техніку виготовлення витинанок ­ виробів із паперу і тонкого картону, якими українці здавна прикрашають оселі. Усі учасники та гості майстер-класу отримали позитивні емоції та винятковий досвід, завдяки якому зберігаються та підтримуються стародавні українські традиції.

    Мар’яна Семенюк, бібліотекар бібліотеки-філії №15


    Центральна бібліотека для дітей, філія №12
    Центральна бібліотека для дітей, філія №12
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    #КнижкиДаруй_ДоПеремогиКрокуй

    У межах бібліотечної акції «Книжки даруй – до перемоги крокуй» та челенджу з дарування книг книгозбірням, котрий нещодавно оголосило управління культури і туризму, подарували нашим читачам багато українських книг.

    Розпочинаємо знайомити із новинками, які вже на полицях бібліотек.

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр