Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проекти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  «Посвітанки» Павла Гірника
  Елла Холміцька, заступник директора з основної діяльності
  6 Травня 2016 р.

  60 років за плечима шанованого поета Павла Гірника: учителював, очолював обласну організацію «РУХ», член Національної спілки письменників України, з 1996 року – член Асоціації українських письменників, обласну філію якої очолює і до сьогодні. Як поет та літературний критик, есеїст публікується з кінця 70-х років. Сильний резонанс у поціновувачів поезії викликала його книжка «Посвітається». Саме за неї Павло Миколайович у 2009 році отримав Національну премію імені Т.Г.Шевченка.

  5 травня для творчої еліти міста видалося незвичайним. Саме цього дня вони зібралися у затишному залі бібліотеки-філії №8 на друге засідання суспільно-літературної студії, щоби привітати свого побратима по перу з ювілеєм. Під час полілогу «Поезія для мене – це спогад, а не відгук» у залі книгозбірні витала тепла та дружня атмосфера. На адресу ювіляра прозвучало чимало гарних слів. Щирі побажання, спогади – все переплелося, чим і приємно вразило до глибини душі усіх присутніх.

  Привітати ювіляра прийшли секретар Хмельницької міської ради Михайло Кривак, начальник управління культури і туризму Артем Ромасюков, колеги по перу – голова обласної організації Національної спілки письменників України Василь Горбатюк, голова та заступник обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Віталій Міхалевський та Ніна Шмурікова.

  «…Чи ти вгамуєшся, ситий світе, чи зійде віщеє зерно…». Про доброзерна творчості Павла Миколайовича розповіла Валентина Іова, старший викладач кафедри суспільно-гуманітарних дисциплін Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

  Друзі ювіляра – поет, журналіст Володимир Дмитрик, журналіст Євген Семенюк та голова міського осередку Національної спілки письменників України Петро Маліш ділилися з присутніми цікавими фактами біографії Павла Гірника.

  Галина Корицька – член Всеукраїнської спілки Конгресу літераторів України, вітаючи ювіляра, зізналася, що для неї Павло Гірник – справжній вчитель, саме його поезія надихає до творчості.

  Чудовий музичний настрій створювали барди Леонід Мазур та Володимир Смотритель – заслужений артист України, директор моно-театру «Кут».

  Тамара Козицька – директор Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи вручила ювіляру подарунок – гіпсовий витвір Одеського майстра з зображенням музи ліричної поезії Евтерпи.

  У своєму виступі Павло Гірник розповів про те, що у нього ніколи не було мети написати багато книжок, а за ті, що вийшли, йому не соромно. Кожне слово, кожне речення у його поезії пройшло жорсткий відбір перед самим собою.

  Триває дорога… Триває політ слова… багато віршів попереду… І неможливий наш зворотний шлях. Частіше б нам слухати наших поетів – пити воду з криниць українського слова. З криниці Павла Гірника. 

  Більше фото тут

  Фото Катерини Борець


  Бібліотека-філія №15
  Бібліотека-філія №15
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Нові книги у другому кварталі 2017 р.

  Нова література вже на полицях у бібліотеках міста: новинки сучасної художньої літератури з усього світу для дітей та дорослих, науково-популярні видання, енциклопедії тощо.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2019 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр