Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    Всесвітній день поцілунків
    Ольга Войтюк, бібліотекар ЦБ
    5 Липня 2016 р.

    6 липня – Всесвітній день поцілунків. Це свято, яке має відповідну назву «World Kissing Day», уперше почали відзначати у Великій Британії в кінці XIX століття. Більше двох десятків років тому воно було затверджене Організацією Об'єднаних Націй.

    Історія появи першого поцілунку бере свій початок із біблійних часів. В людських взаєминах він відіграє дуже різнобічну роль: це і вираження любові, і теплих сімейних почуттів, і товариське привітання,  і вираз галантної поваги до жінки.

    Поцілунками неодмінно вітали один одного при зустрічі перші християни. У часи похмурого Середньовіччя поцілунком завершувалася церемонія посвяти кандидата в лицарі. У XVIII столітті, коли лютували епідемії чуми, сказу, сифілісу, європейські лікарі застерігали пацієнтів: «Ніколи не цілуйте вуста того, про чиє здоров'я ви не відаєте напевно».

    Ще з часів Київської Русі серед православних християн було прийнято обмінюватись поцілунками та обіймами між сусідами та чужими людьми лише напередодні Великого посту. Аби спокутувати гріхи, наші прадіди у Прощену неділю усіх рідних і знайомих цілували та обіймали три рази, просячи у них прощення. Також цілувались на Великдень, коли «христосувались».

    Воїни-козаки, коли виголошували клятву чи давали присягу, цілували хрест (у тому числі натільний), від чого, власне, і походить назва обряду – хресне цілування.  Серед запорозьких козаків воно вважалося священною справою.

    В українських традиціях, як і у більшості слов`ян, крім скріплення клятви, поцілунок мав і інші призначення в повсякденному житті. Головне з них – побажання добра та здоров’я.

    Для багатьох народів залишається традиційним поцілунок-привітання і поцілунок-прощання. На Поділлі молодь, вітаючись, казала «Добрий день» або «Слава Ісусу», а старші – «Слава Богу». При цьому чоловіки обмінювалися рукостисканнями, жінки – поцілунками; руки тут було прийнято цілувати тільки близьким родичам та священикові.

    У вищому суспільстві досі зберігся середньовічний звичай цілувати руку дамі, хоча його можна побачити тільки на неофіційній зустрічі. У буденній обстановці поцілунок дамської ручки можна розцінювати лише як іронічний прояв галантності. У сучасному місті цілуватися в щоку, щоб сказати «привіт!» або «бувай, модно серед дівчаток-підлітків і молодих жінок.

    Однак суть поцілунку залишається незмінною – це все ж прояв любові! Славетний давньогрецький філософ Платон називав поцілунок «обміном між двома душами».

    Всесвітній День поцілунків – час  відкритися для любові і ніжності, для теплих почуттів.

    З історії поцілункових цікавинок

    • Американець А.Е. Вольфрам з Міннесоти за 8 годин поцілував 8001 особу 15 вересня 1990 р. під час фестивалю, що проходив у його штаті. Таким чином, він примудрився цілувати нову людину через кожні 3,6 секунди.
    • Перший поцілунок на екрані 1896 р. продемонстрували Мей Ірвін та Джон С. Райе в 30-секундному ролику Томаса Едісона під назвою «Поцілунок».
    • Найбільш насичений поцілунками фільм «Дон Жуан» (1926 р., компанія «Уорнер Бразерс»). У ньому нарахували 191 поцілунок.
    • Найдовший поцілунок в історії кіно: Реджис Тумі та Джейн Ваймен цілувалися протягом 185 секунд у фільмі «You’re in the Army Now» («Ти зараз в армії», 1940 р.), що становить 4% всієї тривалості фільму.

    Філія №11
    Філія №11
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Книги, які надійшли до центральної бібліотеки за Державною програмою від Українського інституту книги

    Книги, які надійшли до центральної бібліотеки за Державною програмою від Українського інституту книги.

    Детективи, фантастика, світові бестселери, книги для дітей та підлітків. Кожен з вас знайде для себе щось цікаве.

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр